Od lutego sprzedawana jest zmodernizowana wersja kotłów kondensacyjnych Cerasmart. Nowy wymiennik ciepła sprawia, że produkt jest lżejszy i łatwiejszy w montażu oraz serwisowaniu. Nowe kotły są średnio o 15 procent tańsze od swoich poprzedników.

Od lutego sprzedawana jest zmodernizowana wersja kotłów kondensacyjnych Cerasmart. Nowy wymiennik ciepła sprawia, że produkt jest lżejszy i łatwiejszy w montażu oraz serwisowaniu. Nowe kotły są średnio o 15 procent tańsze od swoich poprzedników. Kocioł kondensacyjny Cerasmart występuje w dwóch wersjach: jednofunkcyjnej (ZSB 22-1A oraz ZSB 16-1A) oraz dwufunkcyjnej (ZWB 26-1A). Użytkowników posiadających mniejsze powierzchnie do ogrzania, ucieszy dostępność dodatkowej wersji kotła ZSB 16-1A o mniejszym zakresie mocy 3,4 – 15,9 kW. Kotły charakteryzują się zwartą zabudową i niewielkimi wymiarami (wys. x szer. x głęb. zaledwie 850x440x360 mm). Jest to szczególnie korzystne przy niewielkich rozmiarach pomieszczeń w mieszkaniach. Dzięki takim rozmiarom Cerasmart może być montowany np. w szafce kuchennej.

W zmodernizowanej wersji kotłów Cerasmart zastosowano nowy typ wymiennika ciepła. Znacznie mniejsze wymiary wymiennika w porównaniu z poprzednią wersją, pozwoliły na wygospodarowanie większej ilości miejsca wewnątrz kotła i sprawiły, że dostęp do wszystkich części w kotle jest znacznie ułatwiony. Jest to duża zaleta dla instalatorów i serwisantów, gdyż bardzo ułatwia konserwację i ewentualne naprawy urządzenia. Mniejsza masa kotła, to ułatwiony transport na miejsce montażu. Kolejną zaletą jest fabryczne zamontowanie zaworu 3-drogowego w kotle w wersji jednofunkcyjnej, który umożliwia podłączenie do kotła zasobnika ciepłej wody użytkowej, bez konieczności żadnych przeróbek kotła. Dzięki zastosowaniu wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem, Cerasmart jest urządzeniem trwałym.

Poza tym Cerasmart jest urządzeniem bezpiecznym w eksploatacji, co gwarantuje m.in. system kontroli awarii oraz diagnostyki na module elektronicznym Bosch Heatronic®. Wszystkie błędy i usterki są sygnalizowane automatycznie na wyświetlaczu w formie kodów cyfrowych.

Wszystkie wersje kotłów Cerasmart wyposażone są w układ regulacji Bosch Heatronic - elektroniczny "mózg" pozwalający zoptymalizować eksploatację, ułatwić obsługę oraz czynności serwisowe i konserwacyjne. W tym celu układ działa na różnych poziomach obsługi. Najwyższy z nich stanowią ustawienia dokonywane przez samego użytkownika. Może on przy pomocy łatwych w obsłudze i dobrze oznakowanych pokręteł ustawić temperaturę c.o. oraz temperaturę ciepłej wody. Za pomocą zegara sterującego (dostępnego jako wyposażenie dodatkowe) można wprowadzić przedziały czasowe, w których układ będzie utrzymywał gotowość do użytkowania ciepłej wody. Na kolejnym poziomie znajduje się tryb serwisowy, wykorzystywany przez instalatorów i serwisantów. Tutaj pokrętła przejmują inne funkcje.

Urządzenia posiadają pompę obiegową trzybiegową, dzięki czemu można łatwo dostosować wysokość podnoszenia pompy do wymagań instalacji co., przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 10 dm3, które nadaje się do obsługi sporej wielkości instalacji (pojemności do ok. 150 l), zawór bezpieczeństwa z nastawą otwarcia 3 bary oraz syfon do odprowadzania kondensatu .

Sugerowane ceny detaliczne (marzec 2007):
- Kocioł w wersji jednofunkcyjnej:
ZSB 22-1A : 5 385 zł + 22% VAT
ZSB 16-1A: 4 905 zł + 22% VAT
- Kocioł w wersji dwufunkcyjnej:
ZWB 26-1A: 6 080 zł + 22% VAT