Firma Produal Oy rozszerzyła swoją ofertę o nowe urządzenia bezprzewodowe oraz niezwykle atrakcyjną rodzinę zaworów i siłowników do klimakonwektorów.

Nowości w ofercie Produal Oy.
Nowe, bezprzewodowe przetworniki pomieszczeniowe HDHFL mierzą CO2 i temperaturą oraz %rH (opcja). W przetworniku CO2 zaimplementowano unikalną,opatentowaną funkcję autokalibracji ABCLogic™. Mierzone wielkości są dostępne w postaci sygnałów analogowych 0..10V i jednocześnie przesyłane cyklicznie co minutę bezprzewodowo do stacji bazowej. Takie rozwiązanie umożliwia lokalny pomiar i sterowanie jakością powietrza (wentylacją) z jednoczesnym monitoringiem zdalnym parametrów powietrza w systemie BMS.
Dostępne są wersje z lokalnym wyświetlaczem i bez wyświetlacza.

Nowości w ofercie Produal Oy.
Analizę istniejących i projektowanych sieci bezprzewodowych można przeprowadzić za pomocą nowego narzędzia diagnostycznego - FLSNIF. Urządzenie jest podłączane do portu USB komputera i za pomocą specjalnego oprogramowania pozwala śledzić komunikację pomiędzy stacją bazową, repeaterami i nadajnikami. Analizuje jakość transmisji w istniejących sieciach oraz dobiera optymalne rozmieszczenie urządzeń. FLSNIF nie pozwala na dekodowanie przesyłanych informacji.

Od czerwca 2010 roku Produal wprowadził również do swojej oferty rodzinę zaworów regulacyjnych i siłowników do klimakonwektorów. Każdy z dwóch typów zaworów: ze stałym i regulowanym Kvs jest dostępny w wykonaniu 3⁄8’’, ½’’ i ¾’’; zakresy Kvs: od 0,35 do 1,60 w zależności od typu zaworu. W komplecie do zaworów oferowane są siłowniki termiczne, trójpunktowe i analogowe w wersjach z kablem stałym oraz dołączanym (od 1 do 20 m). Unikalne cechy siłowników: montaż bez użycia narzędzi w dowolnej pozycji, wodoodporność, zabezpieczenie 2,5 kV, zabezpieczenie przed kradzieżą.

Źródło: Chłodnictwo&Klimatyzacja