FUJI ELECTRIC to klimatyzatory przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, obiektach użyteczności publicznej oraz zakładach produkcyjnych. Generalnym dystrybutorem klimatyzatorów FUJI ELECTRIC w Polsce jest firma IGLOTECH.


IGLOTECH jest generalnym dystrybutorem klimatyzatorów Fuji Electric w Polsce.
Fuji Electric to klimatyzatory przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, obiektach użyteczności publicznej oraz zakładach produkcyjnych.
Przy ich projektowaniu wykorzystano zaawansowane rozwiązania technologiczne, a także zwrócono szczególną uwagę na staranność wykonania oraz ergonomię podczas ich użytkowania. Wszystkie te zabiegi spowodowały, że klimatyzatory marki Fuji Electric, charakteryzują się wysoką estetyką wykonania, cichą pracą, a co najważniejsze dla klienta - są ekonomiczne i tanie w eksploatacji. Podstawą, a jednocześnie wciąż niedoścignionym elementem klimatyzatorów Fuji Electric jest to, iż reprezentują szeroką gamę urządzeń na czynnik R410A począwszy od modeli ściennych typu split, klimatyzatorów przypodłogowo-przysufitowych, przypodłogowych, ścienno-przysufitowych, kasetonowych, monobloków, systemów multi oraz inverter multi split, aż do specjalistycznych urządzeń kanałowych.
Wszystkie proponowane typy urządzeń od klimatyzatorów ściennych po kanałowe występują w wersji INVERTEROWEJ, zaprojektowane według najnowszych rozwiązań.
Niewątpliwym atutem klimatyzatorów FUJI ELECTRIC jest duży przekrój mocy chłodniczej (od 2,15 do 25,4 kW )/ grzewczej (od 2,3 do 29,5 kW ). Aktualna gama urządzeń FUJI ELECTRIC sprawia, iż jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert na rynku klimatyzacji komfortu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów koncern Fuji Denki Sosetsu Co. Ltd. nieustannie pracuje nad udoskonaleniem swoich produktów oraz wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych.
W wyniku tych starań Fuji Denki Sosetsu Co. na rok 2007 proponuje szereg nowości oraz rozwiązań technologicznych, które czynią markę FUJI ELECTRIC jedną z liderów rynku klimatyzacji w Polsce i na świecie.
W bieżącym sezonie proponuje między innymi: klimatyzatory przypodłogowe serii RGV 09,12,14LA Inverter, kanałowe serii RDA 12,14,18,24,36,45 LA inverter, kasetonowe serii RCA 12,14,18,24,36,45 LA inverter, przypodłogowo/przysufitowe oraz przysufitowe serii RYA 18, 24 ,36, 45 LA inverter.

Klimatyzatory przypodłogowe serii RGV 09,12,14LA Inverter
- prosta i wąska konstrukcja harmonizująca z wystrojem wnętrza.
Klimatyzatory przypodłogowe są uzupełnieniem oferty klimatyzatorów typu uniwersalnego przypodłogowo /przysufitowego inverter o urządzenia mniejszych mocy charakteryzujące się nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitymi parametrami pracy urządzeń. Typoszereg liczący 3 modele o mocach od 9000 do 14000 BTU/h charakteryzuje się:
• bardzo elastycznym i prostym montażem.

Rys. 1. Jednostki wewnętrzne zamontowane kolejno: pod standardowym oknem, we wnęce, na ścianie
• szerokim zakresem zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz (w trybie chłodzenia od -10 st. C do +43 st. C; w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C);
• bardzo niskim poziomem hałasu (wynoszącym 22 dB(A) na najniższym biegu);
• jednostki wewnętrzne wyposażone są w dwa wentylatory zapewniające wysoce efektywna pracę oraz szeroki zasięg strugi nawiewanego powietrza;
• szerokim dostępem oraz wyborem 6-ciu kierunków prowadzenia przewodów pozwalającym na bardzo dużą elastyczność montażu i prowadzenia instalacji;
• możliwością wyboru przy zamówieniu rodzaju sterowania w postaci pilota przewodowego lub bezprzewodowego;
• wszystkie modele klasy A/A (chłodzenie/grzanie).
Opcjonalnie klimatyzatory mogą zostać wyposażone w filtry polifenolowe lub filtry „fotokatalityczne” o wydłużonej żywotności.

Klimatyzatory kanałowe serii RDA 12,14,18,24,36,45 LA inverter
, które ze względu na zwartą konstrukcję pozwalają na bardzo elastyczny montaż oraz wszechstronne zastosowanie ze względu na parametry pracy urządzeń takie jak:

Rys. 2. Klimatyzator kanałowy
• wszystkie modele klasy A/A (chłodzenie/grzanie);
• szeroki zakres zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz (modele RDA-12,14 LA: trybie chłodzenia od -10 st. C do +43 st. C, w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C; modele RDA-18,24,36,45 LA: w trybie chłodzenia od -15 st. C do +43 st. C, w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C);
• funkcja trybu wysokiego sprężu – 4 tryby ciśnienia umożliwiają pracę w szerokim zakresie wartości sprężu;
• możliwość zmiany nastawy sprężu bezpośrednio z pilota przewodowego.
Kolejnym nowym typoszeregiem klimatyzatorów kasetonowych są klimatyzatory kasetonowe serii RCA 12,14,18,24,36,45 LA inverter, oferują wiele nowatorskich i nowoczesnych rozwiązań takich jak:
• wszystkie modele klasy A/A (chłodzenie/grzanie);
• w typoszeregu występuje pierwszy na świecie model o wymiarach 600x600 mm i wydajności nominalnej 7,1 kW;
• możliwość wybory sterowania pilotem przewodowym i bezprzewodowym w całym typoszeregu urządzeń RCA;
• zastosowanie pierwszego na świecie wentylatora 2 krokowego turbo. Dwa etapy przepływu powietrza następujące po sobie, uzyskane dzięki 2 krokowej strukturze nowego wentylatora powodują ciągły dopływ szerokiego strumienia powietrza do wymiennika ciepła co daje 20% wzrost jego wydajności;

Rys. 3. Klimatyzatory kasetonowe
• zastosowanie laminarnych łopatek które znacznie obniżają poziom hałasu jednostek wewnętrznych;
• przełączanie trybu „wysokiego sufitu”, pozwalające na rozprowadzenie znacznych ilości powietrza nawet przy zastosowaniu zwartego typu kasetonowego (3,5 m) w wysokich pomieszczeniach;
• szeroki zakres zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz (modele RCA-12,14,18,24 LA w trybie chłodzenia od -10 st. C do +43 st. C, w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C; modele RCA-36, 45 LA w trybie chłodzenia od -15 st. C do +43 st. C, w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C);

Rys. 4. Zasięg strumienia
Klimatyzatory przypodłogowo/przysufitowe oraz przysufitowe serii RYA 18, 24 ,36, 45 LA inverter ze względu na zwartą konstrukcję pozwalają na bardzo elastyczny montaż oraz wszechstronne zastosowanie ze względu na parametry pracy urządzeń takie jak:
• wszystkie modele klasy A/A (chłodzenie/grzanie);
• możliwość wybory sterowania pilotem przewodowym i bezprzewodowym w całym typoszeregu urządzeń RYA;
• długi zasięg nawiewanej strugi powietrza sięgający 18 m. ( model RYA-45LA );
• szeroki zakres zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz (modele RYA-18,24 LA w trybie chłodzenia od -10 st. C do +43 st. C, w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C; modele RYA-36, 45 LA w trybie chłodzenia od -15 st. C do +43 st. C; w trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C);

Rys. 5. Klimatyzator przypodłogowo/przysufitowy
Klimatyzatory inverter multi split – pozwalają na bardzo elastyczne dobranie i dopasowanie urządzeń z pośród typoszeregu wielu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. Fuji Electric w sezonie 2007 rozszerzyło ofertę o dodatkowe jednostki wewnętrzne jak również nowa jednostkę zewnętrzną. Typoszereg został powiększony o następujące jednostki:
• jednostki wewnętrzne ścienne RSA-14LACM, RSA-18LACM z filtrem polifenolowyml oraz filtrem „fotokatalitycznym” o wydłużonej żywotności;

Rys. 6. Jednostka wewnętrzna ścienna RSA-14LACM, RSA-18LACM
• jednostki zewnętrzne ROA-18LAT3 pozwalające na podłączenie 2 lub 3 jednostek wewnętrznych w zakresie od 14,000-30,000 BTU (dostępna całkowita nominalna moc przyłączonych jednostek wewnętrznych).

Rys. 7. Jednostka zewnętrzna ROA-18LAT3
Powyższe nowości oraz udoskonalenia jak również bardzo bogaty wachlarz typów i mocy urządzeń Fuji Electric czynią ofertę tej marki godną uwagi i uznania nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Materiał: Iglotech (www.iglotech.com.pl)