Nowy wywietrznik typu Sir jest całkowicie wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego. Jego konstrukcję zintegrowano z podstawą dachową typu B, co ułatwia montaż wywietrznika do istniejącego cokołu.


Wywietrznik grawitacyjny SIR-160


Nowy wywietrznik początkujący całą rodzinę wywietrzników typu Sir jest całkowicie wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego. Charakteryzuje się zwartą konstrukcją, zintegrowaną z podstawą dachową typu B, co ułatwia montaż wywietrznika bezpośrednio do cokołu o znormalizowanych wymiarach, przy pomocy czterech śrub kotwiących. W dolnej części wywietrznika znajduje się krótki króciec przyłączeniowy, do którego można w łatwy sposób podłączyć kanał wentylacyjny.
Konstrukcja wywietrznika, dzięki specjalnie ukształtowanym kieszeniom oraz prostopadle do nich umieszczonym żaluzjom, pozwala efektywnie wykorzystać siłę wiatru niezależnie od kąta padania wiatru na wywietrznik. Konstrukcja wywietrznika Sir uniemożliwia wpychanie powietrza do kanału wentylacyjnego. W górnej części wywietrznika znajduje się pokrywa ułatwiająca dostęp do kanału wetylacyjnego w celu np. jego wyczyszczenia. Urządzenie nie zmienia swojej barwy przez wiele lat dzięki temu, że używany pigment jest bardzo trwały i odpowiednio wprowadzany do laminatu. Warto wspomnieć, że można zamówić wywietrznik w dowolnym kolorze.
Wywietrznik BRYZA-120/170
do montażu na pustaki wentylacyjne Schiedla


Dla systemu wentylacji grawitacyjnej w oparciu o pustaki typu Schiedel, Uniwersal zaprojektował nasadę wentylacyjną zwieńczającą od góry kanał grawitacyjny. Nasada w szeroki sposób wykorzystuje siłę wiatru i tym samym tworzy optymalne warunki dla ciągu powietrza w kanale wentylacyjnym. Nasada Bryza-120/170 posiada zmodyfikowany kształt i wymiary, pasujące do wariantów jednorzędowego komina wykonanego z pustaków wentylacyjnych Schiedla.
Dane techniczne na www.uniwersal.com.pl