REGULUS®-system – typoszeregi „E” VENT – wodne grzejniki ścienne z wentylatorem Zbudowane są dokładnie tak, jak wszystkie regulusy – układ wodny z miedzi, emitery ciepła – pakiet lamelek z aluminium. Różnica? W dolnej części grzejnika typu „E” znajduje się wycięcie, miejsce montażu wentylatora a także jego magnetyczne umocowanie. Wpięcie i wypięcie wentylatora wraz z kompletnym przyłączem elektrycznym dzięki magnesom jest niezwykle łatwe.

Nowości grzewcze REGULUS®-system – typoszeregi „E” VENT  i SOLLARIUS DUBEL
Grzejnik może pracować w opcji bez wentylatora, jako zwykły wodny lub z wentylatorem – jako grzejnik wodny o zmiennej dynamice grzania. Praca wentylatora może być podporządkowana impulsom z dowolnego typu sterownika pokojowego. Wentylator zwiększa moc grzejnika o minimum 30% bez zwiększania jego gabarytów. Zespół wentylatorowy można kupić w komplecie z grzejnikiem lub też jego zakup odłożyć na przyszłość, mając w układzie c.o. grzejnik wodny typu „E” przystosowany do takiej opcji.


We wszystkich typoszeregach grzejników ściennych REGULLUS oraz SOLLARIUS, z uwagi na fabryczne długości wentylatorów, oferta ograniczona jest do czterech długości grzejników: 60, 100, 140 i 180 cm.
Zastosowanie grzejników ściennych typu „E” z wentylatorem: instalacje niskotemperaturowe – kotły kondensacyjne, pompy ciepła, planowana w przyszłości zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe, ograniczenie w wielkości możliwych do zastosowania grzejników ściennych, dynamiczne uzupełnianie trudnych do przewidzenia strat ciepła, ogrzewanie pomieszczeń o dużej kubaturze, wspomożenie wentylacji pomieszczeń użytkowych.

GRZEJNIKI ŚCIENNE REGULUS®-system SOLLARIUS DUBEL


Grzejnik DUBEL to dwa korpusy grzejników typu SOLLARIUS połączone równolegle we wspólnej obudowie – grubość 18 cm. Stanowi alternatywę dla stalowych grzejników trzypłytowych. W typoszeregu SOLLARIUS DUBEL jedyne rozwiązanie na rynku: grzejnik o wysokości 12 cm (+ konsola montażowa – 8 cm wysokości) do montażu w posadzkach jako stojący. Montowany wzdłuż dużych przeszkleń, w miejscach, gdzie nie da się lub jest za późno na montaż systemu kanałowego.