1. Turbowent Hybrydowy

Produkt opatentowany!
Nowa, unikalna na polskim rynku nasada kominowa będąca propozycją DARCO do zastosowania w wentylacji hybrydowej. Działa tak jak zwykły Turbowent wykorzystując siłę wiatru do wytwarzania podciśnienia w przewodzie kominowym, a gdy wiatru nie ma to wbudowany, sterowany mikroprocesorowo silnik elektryczny małej mocy utrzymuje właściwą wydajność – napędzając nasadę, w wypadku, gdy wiatr jest zbyt silny, silnik hamuje turbinę zapewniając uprzednio nastawioną prędkość obrotową, a tym samym jej wydajność.
Dostępne średnice dolotowe: ø150 i ø200
2. Nasady Turbowent Ø400 i Ø500

Znane i uznane na Polskim rynku nasady Turbowent doczekały się większych braci. Przeznaczone do wentylacji budynków przemysłowych i użyteczności publicznej nasady charakteryzują się wyjątkowymi parametrami wydajności. Bezszelestna praca, brak kosztów eksploatacji i wysoka jakość wykonania – to znaki firmowe całej – rozszerzonej rodziny Turbowentów Darco.
3. Nasada HUSARZ

Produkt opatentowany!
Nowa, unikalna ze względu na kształt i sposób łożyskowania na polskim rynku nasada kominowa, przeznaczona do sytuacji ekstremalnych przede wszystkim na zakończenia przewodów kominowych dymowych, w tym krótkich, gdzie temperatura na wylocie komina może przekraczać 250 OC. Polecana przede wszystkim na zakończenia przewodów spalinowych z kominków i pieców na paliwa stałe. Nasada dzięki swojej oryginalnej budowie ustawia się zawsze w kierunku wiejącego wiatru i charakteryzuje się znakomitymi parametrami wydajnościowymi, a umieszczenie układu łożyskowania poza czaszą nasady eliminuje problem blokowania układu obrotowego wywołanego zbyt wysoką temperaturą spalin.
4. Nasady otwierane


Wychodząc na przeciw zmianom w polskim prawie budowlanym dokonaliśmy rekonstrukcji wszystkich produkowanych przez nas nasad, zarówno obrotowych jak i stałych. Od września 2003 wszystkie nasady DARCO otwierają się, umożliwiając swobodny dostęp do przewodu kominowego w celu jego oczyszczenia.
5. ByPass termostatyczny do Aparatów Nawiewnych

Dołączany do Aparatu Nawiewnego za pomocą specjalnych zapinek ByPass pełni funkcję stabilizatora temperatury pracy systemu DGP, jest także gwarantem bezpieczeństwa dla Aparatu Nawiewnego, wrażliwego na bardzo wysokie temperatury powietrza. ByPass w momencie np. braku prądu nie dopuszcza do przedostania się gorącego powietrza do Aparatu, kierując je do innych pomieszczeń, natomiast w razie znacznego wzrostu temperatury w kominku dostarcza do Aparatu Nawiewnego chłodne powietrze, stabilizując temperaturę pracy układu. W skład ByPassu wchodzi również metalowy filtr oczyszczający powietrze w układzie oraz zawór zwrotny montowany na króćcu dolotowym Aparatu Nawiewnego.
6. Automatyczny Regulator Obrotów ARO

Automatyczny Regulator Obrotów ARO to nowa jakość w systemach DGP, estetyczny, montowany na ścianie sterownik, posiada cyfrowy wyświetlacz temperatury powietrza w kapie kominka mierzonej zawartą w zestawie sondą termiczną o długości 1,5m i pozwala na płynną regulację obrotów silnika Aparatu Nawiewnego w zależności od temperatury. ARO może pracować w dwóch trybach – ręcznym lub automatycznym.
DARCO