Gama energooszczędnych wentylatorów marki Harmann sygnowana znakiem programu „Green Cair” została powiększona o nowy produkt - wentylator diagonalny JETTEC REC.

NOWOŚĆ: wentylator diagonalny JETTEC REC
JETTEC RECJETTEC REC
Wersja REC to nic innego jak nowa, tym razem „prostokątna” odsłona doskonale już znanego i cenionego JETTEC'a przeznaczonego dotąd wyłącznie do kanałów okrągłych. Nowy produkt jest przeznaczony do montażu w typowych kanałach wentylacyjnych o wymiarach począwszy od 500x250 mm a kończąc na 800x500 mm.
Bazą konstrukcji REC'a jest wentylator diagonalny JETTEC zamontowany za pomocą złącz elastycznych w prostokątnej obudowie, dzięki czemu zniwelowano przenoszenie się drgań silnika na obudowę. Sama obudowa wykonana jest z blachy stalowej galwanizowanej z przyłączem kołnierzowym 20 mm.

Dzięki zastosowaniu produkowanego już wcześniej wentylatora diagonalnego nowy produkt zachował wszystkie znane dotąd zalety techniczne typowego Jettec'a oraz zyskał znacznie w wymiarze ekonomicznym, bijąc na głowę ceną produkty konkurencyjne, co zapewne ucieszy wielu inwestorów.

Do tej pory w urządzeniach tego typu stosowane były tradycyjne wentylatory promieniowe wyposażone w wirnik o łopatkach wygiętych do przodu lub do tyłu. Cechą charakterystyczną tych modeli jest spora strata ciśnienia spowodowana zmianą kierunku przepływającego powietrza o 90o oraz zawirowaniem strugi powietrza za wentylatorem. W JETTEC REC ten problemy nie występują, gdyż kąt przepływu powietrza wynosi 180o, a co za tym idzie struga za wentylatorem nie wykazuje burzliwości przepływu.
Na brak burzliwości powietrza za wentylatorem wpływ ma również zredukowany wymiar obudowy, który był możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu wentylatora diagonalnego, zamiast tradycyjnego promieniowego.
Mniejszy wymiar obudowy, oprócz braku zawirowania strugi, wpływa również na znaczne zmniejszenie strat ciśnienia szczególnie jeżeli w niedużej odległości za wentylatorem zlokalizowana jest nagrzewnica, filtr, przepustnica lub inny element sieci wentylacyjnej. Krótsza obudowa umożliwia także zmniejszenie odległości montażu tych elementów w stosunku do wentylatora, a co za tym idzie oszczędność materiałów montażowych.

Co więcej, dzięki zastosowaniu unikalnego diagonalnego wirnika, specjalnie profilowanych łopatek, konfuzora wlotowego oraz dyfuzora na wylocie wewnętrzna energia dynamiczna przepływającego strumienia powietrza jest konwertowana w użyteczne ciśnienie statyczne. Kolejnym atutem nowych urządzeń marki Harmann jest zastosowanie w części modeli dwóch wentylatorów w jednym urządzeniu. Jest to rozwiązanie innowacyjne i nie spotykane w tego typu wentylatorach. Takie równoległe połączenie dwóch jednakowych wentylatorów w jednym urządzeniu pozwoliło uzyskać o wiele większe parametry pracy w porównaniu do standardowych modeli o takim samym wymiarze obudowy. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym wentylatory JETTEC REC charakteryzują się najwyższą sprawnością oraz efektywnością pracy w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń dostępnych na rynku.

Wentylatory JETTEC REC zostały wyposażone w asynchroniczne silniki jednofazowe, z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym i są przystosowane do regulacji napięciowej w pełnym zakresie. Zakres wydajności dla tego typoszeregu wynosi od 1 700 m3/h do 10 000 m3/h, a ciśnienie statyczne od 500 Pa do prawie 1000 Pa. Moc elektryczna wynosi odpowiednio od 180 W do prawie 2 kW. Tak wysokie parametry pracy zostały osiągnięte, dzięki zastosowaniu silników o prędkości obrotowej 2800 obr./min.

Dostęp do wentylatorów zapewnia odkręcana, zdejmowana pokrywa. Po jej usunięciu wentylator można w łatwy sposób wymontować w celu przeprowadzenia czynności konserwacyjnych lub serwisowych. Podłączenie elektryczne nie sprawia kłopotów dzięki łatwo dostępnej kostce przyłączeniowej.

Wentylatory JETTEC REC stanowią solidną i przemyślaną konstrukcję, znacznie wyróżniającą się na tle obecnej konkurencji. Na plus należy zaliczyć przede wszystkim dużo wyższą efektywność pracy – a co za tym idzie i energooszczędność, mniejsze gabaryty obudowy, łatwość montażu i serwisu ale także niższe koszty zakupu w porównaniu ze standardowymi urządzeniami tego typu dostępnymi na rynku.HarmannHarmann Polska Sp. z o.o.
ul. Płk. Dąbka 17
30-732 Kraków
tel. +48 12 650 20 30
fax +48 12 262 96 48
www.harmann.pl

Zobacz też: nowe modele wentylatorów dachowych ROOFTEC oraz ISOROOFTEC


Źródło: ''