Firma Iglotech rozszerzyła swoją ofertę o wentylatory firmy Venture Industries. Wśród produktów można znaleźć wentylatory kanałowe, osiowe, dachowe, przeciwwybuchowe.

Nowość w ofercie Iglotech: wentylatory Venture Industries.

Wentylatory osiowe kanałowe Compact TCFB/TCFT oraz ścienne Compact HCFB/HCFT stosuje się w pomieszczeniach o charakterze użytkowym i przemysłowym, np. hurtownie, magazyny, warsztaty, hale produkcyjne, szklarnie, pomieszczenia hodowlane. Pierwsze przeznaczone są do montażu kanałowego w dowolnej pozycji, natomiast drugie przystosowane są do montażu ściennego. Oba modele znajdują zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych. Wentylatory HCFB/HCFT występują także w wersji przeciwwybuchowej.


Wentylatory kanałowe oferowane przez Iglotech to m.in. TD, TDx2, TD Silent oraz TD Ecowatt. Pierwsze trzy modele przeznaczone są do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia. Można je montować w pozycji pionowej lub poziomej w kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm (TD od 100 do 400 mm, TDx2 od 100 do 250 mm oraz TD Silent od 100 do 315 mm). TD Silent charakteryzuje się dodatkowo bardzo niskim poziomem hałasu i można go montować w sufitach podwieszanych. Szeroki zakres zastosowania sprawia, że można go montować w budynkach użyteczności publicznej, salach konferencyjnych, w restauracjach, biurach, studiach dźwiękowych.

Wentylator kanałowy TD Ecowatt przystosowany jest do pracy ciągłej, zapewniający przy tym oszczędne zużycie energii. Znajduje zastosowanie w wentylacji wywiewno-nawiewnej mieszkań, biur, kawiarni czy sklepów.


W ofercie firmy Iglotech pojawiły się także wentylatory dachowe RF oraz TH, które przeznaczone są do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zanieczyszczenia powietrza. Wentylatory wyciągowe RF stosowane są w instalacjach wyciągowych z mieszkań, warsztatów, magazynów, hal przemysłowych, garaży czy supermarketów. Przystosowane są do pracy w pozycji pionowej na dachach płaskich. Zastosowanie odpowiednich podstaw dachowych R5 umożliwia montaż na dachach pochyłych. Natomiast wentylator dachowy TH jest doskonałym rozwiązaniem w instalacjach wentylacyjnych: wentylacji nawiewno-wywiewnej biur, sklepów, magazynów. Wentylator może współpracować z kuchennymi okapami wyposażonymi w separator tłuszczu.


Wentylatory promieniowe BC przeznaczone są do transportu czystego powietrza. Stosuje się je w przemyśle, gdzie należy dostarczyć powietrze o wysokim ciśnieniu, np. dostarczanie powietrza do układów palników gazowych.

Oferta Iglotech powiększyła się także o wentylatory dla domu i biura firmy Venture Industries. Wśród dostępnych modeli znajdują się: Silent 100/200/300, Decor, EDM oraz EBB. Przeznaczone są one do wentylacji pomieszczeń małej i średniej wielkości, np.: łazienki, pralnie, pomieszczenia mieszkalne, biurowe.

Venture Industries to polska marka działająca w branży wentylacyjnej już od 1990 roku. Doświadczenie zdobyte na rynku przełożyło się na wysoką jakość produktów i szeroką ofertę. Firma zajmuje się produkcją urządzeń do wentylacji pomieszczeń (wentylatory kanałowe, ścienne, dachowe) oraz produkcją urządzeń do zastosowań technologicznych. Wysoki poziom świadczonych usług został potwierdzony certyfikatem ISO 9001:2000.

Powiększenie oferty firmy Iglotech o nowe wentylatory sprawia, że firma posiada bardzo szeroki zakres produktów, umożliwiający zrealizowanie większość zamówień. Szczegóły dotyczące nowej oferty znajdują się na stronie www.iglotech.com.pl.