Firma Armacell proponuje nam izolację nowej generacji Armaflex Rail SD. Jest ona przeznaczona do instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych w wagonach kolejowych. Jest to izolacja o najwyższym standardzie bezpieczeństwa, higienie i termoizolacji.

Nowość w ofercie Armacell - Armaflex Rail SD
Rozwój kolejnictwa sprawia, że pociągi poruszają się coraz szybciej. Skracanie czasu podróży musi iść jednak w parze z poprawą jej komfortu i higieny. Jest to warunek, bez którego ta forma przemieszczania się nie będzie miała szans w konfrontacji z szybszymi samolotami i wygodniejszymi samochodami. To duże wyzwanie przede wszystkim dla konstruktorów wagonów, od których zależy, czy pasażerowie przesiądą się na ten najbardziej ekonomiczny i ekologiczny środek transportu.

Jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość podróży pociągiem jest sprawna i bezpieczna instalacja klimatyzacyjna czy wentylacyjna. Właśnie z myślą o nich powstał produkt Armaflex Rail SD, który spełnia rygorystyczne normy i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu termoizolacyjności systemu.

Bezpieczeństwo ogniowe

Armaflex Rail SD to jedyna elastyczna izolacja zamkniętokomórkowa stworzona na bazie spienionego kauczuku, która spełnia wymagania nowej normy europejskiej EN 45545. Norma ta określa parametry ogniowe komponentów dla kolejnictwa, różniące się znacznie od tych przyjętych w budownictwie. Nowy produkt firmy Armacell charakteryzuje się b. niską emisją dymu, jest trudnopalny, w razie pożaru nie wytwarza płonących kropli i nie wpływa na rozprzestrzenianie się płomieni i jako jedyna izolacja elastomeryczna w Europie spełnia rygorystyczne wymogi drugiego poziomu bezpieczeństwa „Hazard Level 2”, co pozwala na jej bezpośrednie zastosowanie przy produkcji ponad 90% wagonów różnych typów.

Czystość i higiena dzięki Micorban®

Kilkugodzinne podróże sprawiają, że istotny wpływ na komfort pasażerów ma jakość powietrza w wagonach. Dzięki unikalnemu zabezpieczeniu antybakteryjnemu Micorban® izolacja chroni przed drobnoustrojami, powodującymi, że kichamy i kaszlemy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dzięki wysokiemu współczynnikowi oporu na dyfuzję pary wodnej (μ ≥ 5000) otulina nie jest podatna na skraplanie pary wodnej i tym samym zmniejsza ryzyko powstawania zacieków i rozwojowi grzybów.

Oszczędność na długich dystansach

Armaflex Rail SD odznacza się również bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Przewodność cieplna na poziomie λ ≤ 0,040 W/(m • K) oznacza, że wymiana energii cieplnej pomiędzy czynnikiem a otoczeniem zredukowana jest do minimum, dzięki czemu chłód dociera tam, gdzie jest pożądany, co w konsekwencji zmniejsza zużycie prądu i obniża koszty eksploatacji składów kolejowych.

Komfortowe i bezpieczne podróże to przyszłość transportu kolejowego, który jest tańszy i bardziej przyjazny środowisku niż inne formy komunikacji. Unikalna izolacja Armaflex Rail SD firmy Armacell przeznaczona do instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych w pojazdach szynowych przyczynia się do atrakcyjności pociągów i obniża koszty ich eksploatacji.