NOWOŚĆ! Topvex SC z wysokosprawnym wymiennikiem przeciwprądowym.

Nowość Systemair: Topvex SC
Topvex SC to nowa seria energooszczędnych central wentylacyjnych przeznaczona dla biur, sklepów, szkół, przedszkoli, mieszkań, domów i podobnych pomieszczeń.
Jednostki zaprojektowano, aby sprostać nadchodzącym wymaganiom dotyczącym zużycia energii. Centrale Topvex charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii.• Niskie zużycie energii
- Energooszczędne wentylatory plug-fan z silnikami EC
- Podwójny by-pass zapewnia niskie straty ciśnienia
- By-pass po stronie filtra wywiewu załączany w okresach pracy bez odzysku ciepła zapewnia niskie straty ciśnienia oraz wydłuża żywotność filtra
• Wysokosprawny wymiennik przeciwprądowy
- Wysoka szczelność wymiennika - nie ma mieszania strumieni powietrza
- Automatyczny tryb letni
- Odzysk chłodu
• Zintegrowany fabrycznie zaprogramowany system sterowania
- Efektywne funkcje oszczędzania energii
- Wbudowany program tygodniowy z harmonogramem wakacji, świąt itp.
• Sterowanie wydajnością przepływu CAV (stała wydajność przepływu) lub VAV (zmienna wydajność przepływu)
• Funkcja ppoż.

- Zewnętrzny sygnał z centrali ppoż. otwiera przepustnicę by-pass wymiennika przeciwprądowego i filtra w celu usunięcia powietrza bezpośrednio na zewnątrz budynku.
• Duże drzwi serwisowe
- Wszystkie główne elementy są łatwe do wysunięcia
- Oddzielna skrzynka elektryczna ułatwia uruchomienie i obsługę
• Obudowa wykonana z blachy stalowej z powłoką Alucynku AZ185
- Klasa odporności korozyjnej C4 (obszary przemysłowe i przybrzeżne o średnim zasoleniu).
- Trwałość ponad 50 lat
• Fabrycznie testowane.

Centrale Topvex SC można transportować przez drzwi o szerokości 900 mm, centrale Topvex SC wielkości 03 i 04 przez drzwi o szerokości 800 mm. Obudowa central wykonana jest z paneli dwustronnie krytych blachą stalową z wypełnieniem izolacyjnym oraz akustycznym z wełny mineralnej. Blacha zabezpieczona jest galwanicznie – powłoka AluCynk (AZ185). W celu uniknięcia ostrych krawędzi narożniki aluminiowe oraz profile konstrukcyjne posiadają zaokrąglenia i ścięcia. Dostęp serwisowy ułatwiają duże drzwi z klamkami na kluczyk oraz z rozłączanymi zawiasami. Filtry powietrza są montowane w prowadnicach ułatwiających wsuwanie i wyjmowanie ich do kontroli lub wymiany. Prowadnice posiadają sprężyny oraz taśmy uszczelniające w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności wokół ramki filtra.

Oddzielna skrzynka elektryczna z zebranymi w jednym miejscu połączeniami kablowymi ułatwia uruchomienie i obsługę centrali.

W celu ułatwienia instalacji i uruchomienia wbudowany układ sterowania jest fabrycznie skonfigurowany. Dostarczony w komplecie panel sterowania SCP jest łatwy w obsłudze, posiada logiczne menu z możliwością wyboru jednego z 21 języków. Ustawione nastawy w panelu sterowania będą zapisane w pamięci sterownika. Za pomocą panela SCP jest możliwa nastawa i kontrola parametrów przepływu powietrza: wydajność powietrza, ciśnienie w kanałach wentylacyjnych, temperatura oraz tygodniowy cykl pracy.

Centrale Topvex SC posiadają wbudowane funkcje freecooling (chłodzenie powietrzem wentylacyjnym), odzysku chłodu, sezonową kontrolę przepływu powietrza i temperatury.

Centrale Topvex SC są standardowo wyposażone w protokoły komunikacji EXOline i Modbus przez RS-485 i wbudowany serwer WWW za pomocą protokołu TCP / IP. Komunikacja wg protokołu LON dostępna jest jako opcja.

E tool© narzędzie konfiguracyjne
E tool© jest oprogramowaniem na komputery PC z interfejsem graficznym. Program E tool© daje szerokie możliwości nastaw i zapisu ustawień parametrów pracy central Topvex. Ustawienia pracy centrali mogą być wykonane w programie i przesłane do sterownika w centrali. Nieskończone ilości konfiguracji mogą być przechowywane w pamięci komputera w celu późniejszego wykorzystania.
Program E tool© można zainstalować ze strony www.regin.se/Downloads/Software-library

Funkcjonalność central Topvex SC zawiera wszystkie elementy, które są potrzebne do tworzenia środowiska wewnętrznego z najwyższym komfortem i najniższymi kosztami eksploatacji. Zachowaj globalne środowisko naturalne za pomocą central Topvex SC.

Dostępne mpdele: SC03, SC04, SC06, SC08 i SC11.Źródło: Systemair S.A.