Odkryj nową linię klimatyzatorów Sinclair z filtrem plazmowym i poczuj powiew świeżego, czystego powietrza.

Nowość - Plasma Tec w klimatyzatorach Sinclair
PLASMA TEC PlasmaTecW sezonie 2010 Sinclair wprowadza kilka modeli wyposażonych w nowoczesny Plasma Tec (PT). Dotyczy to wybranych klimatyzatorów serii: King, Nordic Inverter, Free Combi oraz odświeżacza powietrza.

KingNordic InverterFree Combi
Filtr plazmowy montowany jest w środku jednostki wewnętrznej klimatyzatora. Wykorzystuje zjawisko elektrostatyki do niwelowania zapachów i usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Klimatyzatory Sinclair wyposażone w Plasma Tec zapewnią więc nie tylko odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale też oczyszczą powietrze.

Filtr plazmowy usuwa:
- zanieczyszczenia: kurz, sadzę, pyłki kwiatów, sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni, roztocza, grzyby;
- zapachy: zapach dymu tytoniowego, zapach zwierząt, pot, woń odpadów kuchennych itp.

Filtr hamuje również rozwój bakterii. W ten sposób zmniejsza się ryzyko zachorowań na grypę oraz inne choroby, wywołane wirusami znajdującymi się w powietrzu. Ponadto filtr plazmowy obniża poziom alergenów w powietrzu, ułatwiając tym samym życie alergikom.
Podczas procesu oczyszczania ma również miejsce jonizacja powietrza. Powstaje ozon, który działa dezynfekująco i bakteriobójczo. Ludzie oraz zwierzęta lepiej wchłaniają powietrze poddane jonizacji. Wpływa to korzystnie na samopoczucie, zdrowie i koncentrację.

Filtr plazmowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Można czyścić go za pomocą zwykłego odkurzacza lub przepłukać pod bieżącą wodą. Dzięki temu ma się czyste powietrze bez ponoszenia żadnych kosztów związanych z wymianą filtra.


Niestabilność jonów powoduje następujące korzyści:

REDUKCJA CZĄSTECZEK Cząsteczki powietrza są ładowane przez jony w procesie jonizacji. Naładowane cząsteczki łączą się ze sobą, stają się cięższe a następnie opadają na dno. W systemach klimatyzacji większe cząsteczki zatrzymują się na filtrze.

STERYLIZACJA Po podziale bakterie i różne formy zarodników łączą się z cząsteczkami aktywnego tlenu a następnie w procesie utleniania zostają zniszczone. W wyniku tego procesu bakterie i zarodniki nie mogą się rozmnażać, ale dzięki cząsteczkom mogą być przenoszone z jednej osoby na drugą. W procesie jonizacji cząsteczki opadają na dno oczyszczając powietrze.

NEUTRALIZACJA ZAPACHU Gazy oraz aerozole utleniają się w kontakcie z cząsteczkami aktywnego tlenu. Nieprzyjemny zapach, zwłaszcza organicznego pochodzenia jest natychmiast eliminowany.

KONTROLA VOC Związki Utleniaczy Organicznych (VOCs) są emitowane jako gazy i występują w: dywanach, materiałach budowlanych, meblach, sprzęcie biurowym, farbach, klejach, rozpuszczalnikach oraz pestycydach. Jony wymieniają elektrony z tymi związkami, tworząc ich strukturę molekularną mniej szkodliwą.

KORZYŚCI ZDROWOTNE Ludzkie i zwierzęce płuca lepiej wchłaniają powietrze poddane jonizacji. Wpływa korzystnie na samopoczucie, poprawę zdrowia oraz koncentracje.