Nowość w ofercie Lindab - nowoczesny tłumik, mogący zmniejszyć generowany hałas nawet o połowę.


Tłumik AERODIMTM SLRS wykonany jest z zaprojektowanego przez Lindab materiału Lindtec, który nie tylko łatwo się czyści, ale również zapobiega usuwaniu włókna. Nowoczesna kulisa o aerodynamicznym kształcie, ma małe straty ciśnienia i generuje niski poziom hałasu.

Lindab Wentylacja wprowadza nowy produkt - tłumik prostokątny Aerodim™. Nowy tłumik posiada całkowicie nową kulisę o aerodynamicznym kształcie, dzięki któremu uzyskaliśmy szereg korzyści technicznych.

"Od pewnego czasu, prowadzimy szeroko zakrojony projekt dotyczący rozwoju Aerodim. Aerodynamiczny kształt pozwala na zmniejszenie hałasu o połowę, zapewnia mniejszą o 40% stratę ciśnienia i zastosowanie mniejszego wymiaru w porównaniu z tradycyjnymi prostokątnymi tłumikami"
- wyjaśnia Allan Engholt Jorgensen, odpowiedzialny za koncepcję akustyki w Lindab. "Przy spadkach ciśnienia, Aerodim zapewnia też niskie zużycie energii oraz redukcję ciśnienia na wentylatorze, co skutkuje korzyściami zarówno dla środowiska naturalnego jak i zapewnia ekonomiczne korzyści."
Aerodim™ nie tylko oferuje mniejsze wymiary, powoduje spadek ciśnienia i szybszy
przepływ powietrza - różnicę można również usłyszeć. Efektywny tłumik Aerodim™ zmniejsza hałas o połowę w porównaniu z konwencjonalnymi tłumikami oraz gwarantuje niski poziom hałasu generowany przez samo urządzenie.

Proste wymiarowanie i montaż

Oprócz oczywistych korzyści technicznych, Aerodim zapewnia łatwość w wymiarowaniu i logistyce. "Aerodim ma tylko 200 mm grubości i pasuje do wszystkich prostokątnych tłumików. Dzięki temu Aerodim zastępuje wiele różnych kulis, których wcześniej zastosowanie było konieczne. Ponadto, na materiał absorbujący w Aerodim składa się Lindtec™, nowa tkanina łatwa do utrzymania w czystości i minimalizująca obrywanie się włókien" - kontynuuje Allan Engholt Jørgensen.
Aby dowiedzieć się więcej na temat nowego tłumika oraz dokumentacji, badań laboratoryjnych, zapraszamy do odwiedzenia strony www.lindab.com/aerodim oraz pobrania karty katalogowej.