Firma elta Polska poszerza swoją ofertę o kolejną nowość. Na rynek wprowadzana jest linia EKO - seria energooszczędnych klimatyzatorów wyposażonych w inwerter.

W ofercie elta Polska pojawiła się kolejna nowa propozycja. Linia EKO to trzy modele klimatyzatorów, w których zastosowano technologię inwerterową. Takie rozwiązanie sprawia, że w zależności od obciążenia cieplnego urządzenia płynnie dostosowują pracę układu chłodniczego do panujących warunków. Gwarantuje to oszczędność energii, której zużycie spada nawet o 30% oraz większą wydajność klimatyzatorów.

Poprzez ograniczenie częstotliwości uruchamiania się urządzeń, a tym samym zmniejszenie obciążeń poszczególnych elementów, system inwerterowy zapewnia również dłuższą żywotność jednostek. Dzięki tym cechom klimatyzatory elta z linii EKO są zarówno energooszczędne, jak i zwiększają komfort użytkowania, przede wszystkim poprzez cichszą pracę. Ich możliwości będzie można poznać podczas nadchodzących targów INSTALACJE 2008, które odbędą się w dniach 22-25 kwietnia w Poznaniu.

Wszystkie modele linii EKO należą do klasy energetycznej A, co w połączeniu z zastosowanym czynnikiem chłodniczym R410A sprawia, że są to urządzenia ekologiczne. Ponadto istotną zaletą klimatyzatorów elta jest możliwość pracy zimą w temperaturach aż do -15oC. Dzięki temu mogą być one z powodzeniem wykorzystywane jako wsparcie systemu centralnego ogrzewania w chłodniejsze dni. W zależności od powierzchni pomieszczenia marka elta rekomenduje jeden z trzech modeli linii EKO:

· EK-09SHEK o mocy chłodniczej 2,5 kW i grzewczej 2,7 kW
· EK-12SHEK o mocy chłodniczej 3,5 kW i grzewczej 3,85 kW
· EK-18SHEK o mocy chłodniczej 5 kW i grzewczej 6 kW

Urządzenia posiadają dwuletnią gwarancję producenta i są dostępne u przedstawicieli handlowych elta Polska oraz w firmowym sklepie internetowym – szczegółowe kontakty i informacje na stronie www.klima-elta.pl.

Ceny detaliczne:
· EK-09SHEK – ok. 3 960 zł
· EK-12SHEK – ok. 4 280 zł
· EK-18SHEK – ok. 6 540 zł

Informacje o firmie:
elta Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem oraz importerem urządzeń audio i video, sprzętu gospodarstwa domowego, multimediów, urządzeń klimatyzacyjnych oraz nawigacji samochodowej. W Polsce firma obecna jest od ponad 10 lat. W tym czasie stała się uznanym partnerem handlowym ze względu na szeroką gamę oferowanych produktów, wysoką jakość, nowoczesne i nowatorskie technologie, a także konsekwentną orientację na klienta i solidny serwis.

Klimatyzatory elta dostępne są na polskim rynku już od 4 sezonów. Firma zajmuje się zarówno sprzedażą urządzeń oznaczonych logo elta Klima, jak również posiada w swojej ofercie rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne innych marek. Firma zapewnia kompleksową obsługę począwszy od wykonania projektu, poprzez dostarczenie urządzeń, montaż, aż po uruchomienie systemu. elta Polska Sp. z o.o. jest oddziałem elta GmbH, firmy obecnej w 30 krajach na całym świecie, która w swojej ofercie posiada ponad 400 produktów. Są to urządzenia z branży audio/video, AGD, multimediów i klimatyzacji. W ciągu roku elta GmbH importuje ok. 7 mln urządzeń o łącznej wartości ponad 100 mln euro.