Prostszy niż kiedykolwiek pomiar prędkości przepływu i wydatku dla Profesjonalistów.

Nowość Merserwis: Balometr Kimo DBM 610
Firma Kimo, za pośrednictwem swojego dystrybutora Merserwis, wprowadza na rynek polski nowy Balometr DBM 610. Urządzenie zostało zaprojektowane od podstaw przez inżynierów firmy z uwzględnieniem wieloletnich doświadczeń i wymagań stawianych przez użytkowników.


Balometr DBM 610 umożliwia pomiar wydatku w zakresie od 40 do 3500 m3/h oraz temperatury od 0 do 50°C.

Balometr Kimo DBM 610
Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych, waga urządzenia jest niewielka i znacząco ułatwia wykonywanie pomiarów anemostatów umieszczonych na dużej wysokości. Na jednym z uchwytów balometru umieszczono przycisk pozwalający na uruchomienie pomiaru, bez konieczność umieszczenia panelu czołowego balometru na wysokości oczu.

Balometr Kimo DBM 610
Dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania, od balometru można odłączyć element pomiarowy z wyświetlaczem (manometr elektroniczny) - który można stosować jako niezależne urządzenie.

Balometr Kimo DBM 610
Manometr działający autonomicznie, umożliwia pomiar ciśnienia dynamicznego (wyliczając go z równania różnicy ciśnienia całkowitego i statycznego) w zakresie -2500 do 2500 Pa, temperatury termoparą typu K, J, T, S oraz prędkości przepływu powietrza i wydatku w kanale wentylacyjnym (z wykorzystaniem rurki Pitota lub modułu pomiarowego Debimo).

Balometr Kimo DBM 610
Manometr posiada duży podświetlany ekran LCD oraz przyciski nawigacyjne i manipulacyjne pozwalające na prostą i intuicyjną obsługę. Menu miernika zostało przyjaźnie zaprojektowane, a informacje prezentowane są tekstowo (w j. polskim) oraz graficznie. Wbudowana pamięć pozwala na zapis wyników pomiarowych oraz ich późniejszy transfer do komputera PC przez mini-USB.

Opcjonalne oprogramowanie Datalogger-10 w języku polskim, pozwala na analizę skopiowanych danych danych, wydruk protokołu oraz zarządzanie całą gamą przyrządów KIMO (rejestr przyrządów i numerów seryjnych, okres obowiązywania kalibracji, użytkownicy itd).

Standardowo Balometr dostarczany jest w rękawem pomiarowym o rozmiarze 610 mm na 610 mm i stelażem, elementem pomiarowym balometru, autonomicznym modułem pomiarowym (manometrem), rurką pitota z kompletem wężyków, certyfikatem kalibracji oraz dużym nesseserem z kółkami i uchwytami na plecy - ułatwiającym transport.

Tylko do końca 2011 roku i w ograniczonej ilości, Balometr oferowany jest w zestawie z oprogramowaniem Datalogger-10
, które stanowi opcjonalne wyposażenie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Dystrybutora, firmy Merserwis z Warszawy.


Źródło: Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.