Tym, którzy chcą by było ciepło i tanio, Wytwórnia Kotłów Grzewczych Hef, proponuje nowy kocioł zasypowy z wentylatorem - Fenix. Został wyposażony w specjalnie zaprojektowany układ napowietrzania komory paleniskowej, dzięki czemu można w nim spalać różne rodzaje paliwa.

Duży otwór zasypowy (300 x 390 mm), ułatwia ogrzewanie popularnym drewnem opałowym. Sporym ułatwieniem dla użytkownika jest zaprojektowanie w kotle obszernej komory zasypowej, do której mieści się aż 40 kg węgla. To sprawia, że nie trzeba za nadto angażować się w pracę kotła.

Badania testujące potwierdziły dużą sprawność kotła oraz stałopalność, która w zależności od rodzaju paliwa i jego granulacji wynosi nawet 24 godziny. Jak przystało na nowoczesne urządzenie do spalania węgla, spełnia on wszelkie normy ekologiczne i jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Praca kotła nadzorowana jest poprzez mikroprocesorowy blok roboczy. Co ważne, kocioł zabezpieczony jest ogranicznikiem temperatury. Tym samym, jeśli temperatura wody przekroczy bezpieczny poziom 95 stopni Celsjusza, blokowana jest praca wentylatora nadmuchowego. Nie trzeba się więc bać, że woda w rurach zagotuje się, jak to miało miejsce w kotłach starego typu.

Kocioł produkowany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 5 mm po stronie omywanej przez spaliny oraz S235 o grubości 4 mm, po stronie zewnętrznej. Konstrukcja kotła zaizolowana jest wełną mineralną. Całość obudowana najwyższej jakości blachą lakierowaną proszkowo.

Niezwykle istotny, zwłaszcza dla tych, którzy nie dysponują dużą kotłownią jest fakt, że kocioł mieści się na powierzchni 0,6 metra.