Trendy mają to do siebie, że są dynamiczne i zmieniają się bardzo szybko. Klasyka pozostaje niezmiennie piękna. Zazwyczaj trzeba było wybierać między jednym a drugim. Współcześnie panuje jednak tendencja na łączenie tych dwóch przeciwieństw i tworzenie nowej jakości, zarówno w modzie, jak i we wnętrzach.

Nowoczesność i klasyka – odwieczny konflikt czy pokojowe współistnienie?
Przysłowie mówi, że przeciwieństwa się przyciągają. Jednak w przypadku klasyki i nowoczesności zawsze było inaczej, zawsze stały naprzeciw siebie, nigdy obok. Współcześnie jednak przełamuje się tę zasadę, a tym samym tworzy nowe, eklektyczne zestawienia.
Firma INSTAL PROJEKT trafnie odczytała tę tendencję, proponując swoim klientom grzejniki takie jak Tubus, Retto, Stick czy Inventio. Każdy z nich idealnie wpasowuje się w indywidualnie zaprojektowaną przestrzeń, a to dlatego, że można je dostosowywać do własnych potrzeb. Od teraz nie ma znaczenia, czy wnętrze jest klasyczne, nowoczesne, czy eklektyczne. Jedynie od pragnień i fantazji klienta zależy gdzie i jaki grzejnik zainstaluje w domu, czy będzie on tłem czy też wystąpi na pierwszym planie.

Wyżej wymienione grzejniki należą do cieszących się największym zainteresowaniem klientów. Swoją popularność zawdzięczają oryginalnemu, uniwersalnemu designowi. Tubus jest idealnym rozwiązaniem, gdy szuka się uniwersalnego grzejnika, któremu niestraszne nietypowe czy eksponowane lokalizacje, a przy tym ma się ograniczony budżet na ogrzewanie. Dostępny jest w kilkuset kombinacjach wymiarów i przyłączeń, może być wysoki, niski, krótki, długi, smukły – zawsze według potrzeb. Klasyczny kształt we współczesnym wydaniu podkreśla obecny trend na łączenie przeciwstawieństw, eksperymenty oraz sentymentalne powroty. Pasuje zarówno do stylowych, jak i do nowoczesnych wnętrz. Dostępny jest bez dodatkowej opłaty w 37 kolorach z palety INSTAL-PROJEKT, dzięki którym może zaskoczyć swoim eleganckim lub ekstrawaganckim wyglądem.

Z kolei grzejnik INVENTIO zaskakuje nietypowym kształtem. Jednak tylko pozornie pasuje jedynie do nowoczesnych wnętrz. Forma płaskiego ekranu grzejnika INVENTIO sprawdzi się w każdym stylu, bowiem możemy zdecydować, jaki wzór ekranu najbardziej nam pasuje. Grzejnik dostępny jest z ekranem gładko polakierowanym we wszystkich kolorach z palety INSTAL PROJEKT, zadrukowanym zdjęciem Szymona Brodziaka lub zdjęciem Marcina Klabana w stylizacji Marty Gessler lub z grafiką Anny Żelazowskiej. Dzięki płaskiej powierzchni łatwo utrzymać go w czystości, a pionowy układ sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca. INVENTIO spełnia rolę dekoracyjną, a zarazem skutecznie ogrzewa pomieszczenie.

Grzejniki wchodząc „na salony” przeszły prawdziwą rewolucję wzorniczą. Jednak w miejscach takich jak łazienka wciąż niekwestionowanym przebojem jest tradycyjna „drabinka”. Ale i w tego rodzaju grzejnikach warto zadbać o atrakcyjny design. Grzejniki Retto i Stick firmy INSTAL PROJEKT to nowoczesne interpretacje tradycji. Najważniejsze jest tu dążenie do minimalizmu i oszczędności formy. Są to grzejniki o szczególnie eleganckiej linii, stanowiące praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza. Ich dodatkową zaletą są dedykowane relingi oraz wieszaki, zwiększające ich funkcjonalność i urozmaicające formę. To kolejne potwierdzenie tezy, że współcześnie nowoczesność idzie w parze z tradycją, zamiast ją odrzucać. Dzięki temu wnętrza stają się nie tylko ciekawsze, lecz także zindywidualizowane i modne.


Źródło: ''