Firma Klima-Therm, jako Generalny Przedstawiciel japońskiego koncernu Fujitsu w Polsce wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów rynku urządzeń klimatyzacyjnych proponując komfortowe, zdrowe i niedrogie systemy klimatyzacyjne.

Pod koniec lat 90-tych technika klimatyzacyjna uległa znaczącym przeobrażeniom. Pojawiły się nowe urządzenia inverter wykonywane w technologii Split, wprowadzane między innymi przez Fujitsu.
Europejski rynek urządzeń klimatyzacyjnych w ostatnich latach przeżywa swój rozkwit, na uwagę zasługuje fakt, iż klimatyzatory typu Split mają w tym swój blisko 75% udział.
Od dłuższego czasu można zaobserwować zwiększający się popyt ze strony klientów indywidualnych na domowe systemy klimatyzacyjne. W Hiszpanii, Grecji, Włoszech ich udział osiągnął już około 90%. W Europie Środkowej Polska zajmuje jedną z wiodących pozycji na rynku klimatyzacji.
Główną korzyścią wynikającą z zastosowań inverterów typu Split, jest oszczędność energii. Zainteresowanie tym aspektem wynikło w Japonii z problemów wysokich kosztów wytworzenia energii, konieczności obniżenia emisji CO2 oraz faktu, iż urządzenia klimatyzacyjne w gospodarstwach domowych mają udział ponad 30% w całkowitym zużyciu energii.
Rynek urządzeń klimatyzacyjnych w naszym kraju cechuje się dużą „sezonowością” zależną od aktualnie panującej pogody, co argumentuje fakt, iż w okresie letnim można zaobserwować widoczny wzrost zainteresowań urządzeniami klimatyzacyjnymi. Dbając o komfort swoich klientów, jednocześnie odpowiadając na ich potrzeby dotyczące czystości powietrza, a tym samym na potrzeby dotyczące urządzeń cechujących się wysoką kulturą pracy - oferujemy nową erę systemów w branży klimatyzacyjnej – inverter PLASMA AERO.

Rys. 1 Inverter PLASMA AERO
Inverter PLASMA AERO posiada duże możliwości zastosowań przez cały rok, tzn. zarówno do ochładzania, jak i dogrzewania oraz dokładnego oczyszczania powietrza. Do kolejnych zalet tego urządzenia, zalicza się:
wysoką kulturę pracy (mniejszy hałas, stały strumień powietrza),
stabilność temperatury w pomieszczeniu,
wydajność pracy invertera dokładnie odpowiadająca panującemu w danej chwili zapotrzebowaniu,
idealny komfort dogrzewania,
zaawansowane funkcje oczyszczania powietrza z wykorzystaniem zjawiska elektrostatyki (jonizator),
filtr wielokrotnego użytku (oczyszczany w procesie fotolizy).
Systemy klimatyzacyjne pracują z maksymalną wydajnością, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30°C. Z racji, iż takie warunki nie występują dość często klimatyzatory muszą pracować wykorzystując tylko część swojej mocy. Tradycyjne systemy typu Split dostosowują swoją wydajność przerywając pracę i po pewnym czasie wznawiają ją. Natomiast inverter PLASMA AERO umiejętnie reguluje prędkość obrotową silnika sprężarki dostosowując ją do panujących na zewnątrz warunków.

Wykres. 1 Wzrost komfortu pracy, w krótkim okresie czasu z zastosowaniem invertera typu Split
Źródło: Fujitsu
Dogrzewanie z wykorzystaniem techniki invertera PLASMA AERO może być komfortowe, a tym samym zapewnia dodatkowe profity, zwłaszcza na przełomie lata i jesieni oraz późną wiosną, tzn. gdy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął lub już zakończył. Nowoczesne rozwiązania tego urządzenia zapewniają wysoką skuteczność dogrzewania oraz automatyczną pracę przy małych kosztach eksploatacji.
Wysoka technologia urządzenia PLASMA AERO, rozumiana jako kontrolowanie prędkości silnika sprężarki oraz silnika wentylatora jednostki wewnętrznej, pozwoliło na osiągnięcie bardziej ekonomicznej pracy (płynne sterowanie wydajnością).
Ponadto ruchomy panel wlotowy omawianego invertera został zaprojektowany na podstawie komputerowej technologii (aerodynamicznych symulacji), dzięki której zwiększono skuteczność wymiany ciepła, przy jednoczesnym łagodniejszym przepływie powietrza przez wymiennik, dzięki czemu wyciszona została głośność pracy klimatyzatora.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku nastawionego na wysoko wyspecjalizowane rozwiązania funkcji oczyszczania powietrza, inverter PLASMA AERO oprócz utrzymania komfortu temperatury zapewnia odpowiednią jego czystość. Dzięki zastosowaniu elektrostatycznego filtra plazmowego wychwytuje zanieczyszczenia typu: kurz, dym papierosów, owady, itp.
Dodatkowo filtr zanieczyszczeń gazowych wyłapuje min. nieprzyjemne zapachy.
Zoptymalizowanie konstrukcji wentylatorów oraz sprężarek pod kątem ograniczenia hałasu pozwoliło obniżyć poziom ciśnienia akustycznego urządzeń o wartość 4-6 dB(A). Dotychczas normą była sytuacja, w której zysk komfortu okupiony był większymi kosztami eksploatacji. Urządzenie PLASMA AERO burzy ten stereotyp. Realia japońskiej techniki klimatyzacyjnej, to w 70% redukcja zużycia energii w porównaniu do systemów pracujących cyklicznie o tych samych rozmiarach i wielkości. Możliwość korzystania z urządzenia przez cały rok daje znaczne oszczędności finansowe. Przykładowo dla urządzenia o wydajności 3,7 kW różnica kosztów zakupu na poziomie 1200 PLN zwraca się po maksymalnie trzyletnim korzystaniu z urządzenia.
Wysoka efektywność urządzenia inverter PLASMA AERO, wskazuje na nowoczesną technologię wykonania, zaawansowane funkcje oczyszczania powietrza, zmniejszenie emisji hałasu oraz niskie koszty eksploatacji.
Klima-Therm

Źródło: ''

Komentarze

  • Fujitsu jest droższe od "chińszczyzny" o ok.1200zl,ale żeby dokladnie podać cenę trzeba obliczyć obciążenie cieplne pomieszczenia w [kW].Jeśli różnica cenowa wprawiła Pana w zdziwienie,to proponuję pamiętać iż oprócz ceny liczy się też jakość i czas jaki klimatyzator ma służyć.Nie sztuką jest kupić "chińczyka" o 12 miechach gwarancji i bawić się klimatyzacją 6 lat(WYDAJĄC KUPE KASY NA NAPRAWY W TYM CZASIE),sztuka to mieć urządzenie(czyt.Fujitsu,Daikin,)które służy lat 30 bez awarii i zakłóceń,do którego już nie dokładasz kasy.Nie wierzysz?Napisz to pogadamy.