Otwarcie nowoczesnego laboratorium medycznego w Gdyni.

Nowoczesne laboratorium medyczne z klimatyzacją VBW
Laboratoria Medyczne Bruss to firma prowadząca działające od 1999 roku laboratoria diagnostyczne. Jedno z nich, funkcjonujące od 2001 roku w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, otrzymało nową lokalizację. 26 listopada 2011 nastąpiło uroczyste otwarcie laboratorium – jednego z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Wiceprezydent Gdyni Ewa Łowkiel oraz współwłaściciele placówki dr Bogusław Gnatowski i dr Jakub Limbach.

Nowy obiekt przy w Gdyni umożliwia znaczne rozszerzenie oferty usług LM Bruss, obejmującej badania z zakresu analityki ogólnej, biochemii, immunochemii, hematologii, koagulologii, serologii, alergologii, mikrobiologii. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu wysokospecjalistycznych analizatorów, połączonych w platformy.

Do klimatyzowania tak wymagającego obiektu wybrano produkt VBW Engineering – centralę klimatyzacyjną sekcyjną BS4 wraz z kompletnym systemem automatyki. Przedstawiciele spółki zapewniają, że dla LM BRUSS najważniejszy jest pacjent. Miano nowoczesności i świadczenia usług na najwyższym poziomie – zobowiązało zatem wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia.


Laboratoria Medyczne Bruss należą do ogólnopolskiej sieci ok. 50 laboratoriów grupy Alab oraz do europejskiej sieci LIMBACH LABORATORY z siedzibą w Heidelbergu.
Źródło: VBW Engineering Sp. z o.o.