Spółka KAN z Białegostoku rozszerza ofertę o nowe elementy do automatyzacji ogrzewania podłogowego. Precyzyjne urządzenia regulujące temperaturę w pomieszczeniach, z jednej strony zapewnią właściwy komfort cieplny, z drugiej - umożliwią znaczne oszczędności energii.

Nowoczesna automatyka dla ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego KAN-therm
Każde ogrzewanie, w tym także ogrzewanie płaszczyznowe (mimo dużej bezwładności cieplnej i występowania efektu samoregulacji), wymaga odpowiedniego sterowania. Dlatego też spółka KAN rozszerzyła swój sztandarowy system KAN-therm o liczną grupę nowoczesnych urządzeń do automatyzacji ogrzewania podłogowego.
- Nowe elementy automatyki KAN-therm spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania użytkowników, a instalatorom pozwolą na szybki montaż i bezproblemowe uruchomienie instalacji ogrzewania – mówi Małgorzata Wicher, kierownik marketingu w KAN.
Pojawiła się nowa linia termostatów przewodowych: od najprostszych - pokojowych po urządzenia programowalne, czyli tygodniowe. W grupie tej znajduje się też coraz bardziej popularny termostat tygodniowy z czujnikiem podłogowym. Dostępne są też termostaty pokojowe dla instalacji ogrzewania i chłodzenia (wersja Basic i Premium).
Inna grupa to urządzenia bezprzewodowe, upraszczające znacznie montaż sterowania ogrzewania i niezbędne w przypadku doposażania w automatykę istniejących instalacji. W wersji radiowej (868 MHz) dostępne są dwa modele termostatów - Basic i Premium.
Do wszystkich wyżej wymienionych urządzeń oferowany jest pełen asortyment elektrycznych listew przyłączeniowych wraz z wyposażeniem. W bardziej rozbudowanej technicznie serii Premium - listwy można rozszerzyć o dodatkowe moduły zwiększające liczbę przyłączanych termostatów lub siłowników oraz elementy zwiększające funkcjonalność listwy - moduł ogrzewanie/chłodzenie, moduł pompowy a także wyposażony w wyświetlacz moduł sterujący z zegarem dobowym.
Z kolei dla ogrzewań powierzchni zewnętrznych spółka KAN poleca zaawansowany technicznie kontroler oblodzenia wraz z czujnikami śniegu i lodu.
- Poszukiwanie komfortu oraz wzrost cen energii skłaniają użytkowników do stosowania instalacji energooszczędnych, łatwych w obsłudze, wytwarzanych i eksploatowanych w zgodzie z wymogami ochrony środowiska – dodaje Małgorzata Wicher. - Kompletne, wyposażone w nowoczesną automatykę ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe KAN-therm, dostosowuje się do tych wymagań, oferując w dużym wyborze rozwiązania niezawodne i zaawansowane techniczne.