„Las” urządzeń grzewczo-wentylacyjnych Hoval „wyrósł” na dachu jednego z największych producentów piwa w Polsce – browar Warka.
Warto tutaj dodać, że jeśli mówimy o piwie, to również w browarach Lech i Żywiec znaleźć można szereg urządzeń Hoval’a.

Hoval znany jest w Polsce przede wszystkim z produkcji techniki grzewczej. O tym, że produkcja Hovala jest jednak znacznie szersza i znajduje równie szeroki krąg swoich odbiorców przekonuje powyższe zdjęcie.
Energia pod śniegiem, czyli jak pompy ciepła mogą uczynić niemożliwe możliwym
Rejon austriackich gór jest bez wątpienia magnesem dla turystów z całego świata.
Niezależnie od pory roku oferuje on całą gamę atrakcji turystycznych na łonie natury. Niezaprzeczalnie jedną z nich są stoki narciarskie z infrastrukturą mogącą spełnić każde życzenie, nawet najbardziej wybrednych narciarzy. W jaki sposób ją tutaj wybudowano i w jaki sposób pracuje ona pod lodem i śniegiem jest pytaniem, które nasuwa się podczas oglądania panoramy tego rejonu.


Przykład kolejki górskiej Hochjoch-Zamang: ogrzewanie Hoval Thermalia® 22W
Firma Boemag GmbH Instalacje z Schruns (Austria), reprezentacyjna w branży, przystąpiła do realizacji tego projektu. Na zlecenie Montafoner Hochjochbahnen miała doprowadzić w sposób najbezpieczniejszy i najefektywniejszy ciepło do stacji kolejki Zemang mieszczącej się w jednej z alpejskich dolin.
Pomysł zastosowania pomp ciepła poprzedzony został licznymi bardzo kosztownymi testami wiertniczymi. Kiedy Boemag poczynił wszelkie niezbędne kroki, łącznie z zatwierdzeniem procedur, pompa ciepła typu Hoval Thermalia® została zainstalowana jesienią 2003 roku. Ogrzewa ona biura stacji kolejki w dolinie, pomieszczenia kas, restaurację i bar. Właśnie na tym przykładzie dowiedzieć się możemy, jak dużo ciepła uzyskać można z ziemi, nawet pokrytej śniegiem i lodem.
Pompy ciepłaHoval Thermalia® i Hoval Genius®
Thermalia® to typoszereg 13 wielkości pomp ciepła od 5,4 do 58,4 kW, które odzyskują pierwotne ciepło z ziemi lub wód gruntowych, o temperaturze 10-12°C obydwa urządzenia tego typu pozwalają osiągnąć temperaturę ogrzewania do 60°C.
Wykorzystanie z kolei ciepła z powietrza umożliwia pompa ciepła Genius®, dostępna w siedmiu wielkościach od 6 do 35 kW.

Wszystkie pompy ciepła Hoval charakteryzują się wysoką wydajnością i cichą pracą. Każda z nich testowana była przez niezależny instytut badawczy i oznaczona Międzynarodowym Znakiem określającym jakość i sprawność pomp ciepła.
Źródło: Hoval Zbliżenia