Korporacja Carrier, światowy lider na rynku systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych (HVACR), wprowadził wytwornice wody lodowej i pompy ciepła chłodzone powietrzem Aquasnap® 30RB/30RQ, o wydajnościach chłodniczych od 17 kW do 160 kW, o zwiększonej efektywności energetycznej w stosunku do poprzednich modeli, na ekologiczny czynnik chłodniczy Puron®, z graficznym panelem sterowania użytkownika i dodatkowymi funkcjami.
Korporacja Carrier, światowy lider na rynku systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych (HVACR), wprowadził wytwornice wody lodowej i pompy ciepła chłodzone powietrzem Aquasnap® 30RB/30RQ, o wydajnościach chłodniczych od 17 kW do 160 kW, o zwiększonej efektywności energetycznej w stosunku do poprzednich modeli, na ekologiczny czynnik chłodniczy Puron®, z graficznym panelem sterowania użytkownika i dodatkowymi funkcjami. Udoskonalenia są w ogromnej mierze oparte o sugestie klientów, co podkreśla, jak wielką wagę przykłada Carrier do zapewnienia klientowi satysfakcji. Carrier jest jednostką zależną United Technologies Corp. (NYSE:UTX).
W roku 1997 Carrier opracował produkt, który uzyskał wiodącą pozycję na rynku wytwornic wody lodowej i pomp ciepła poniżej 200 kW – wprowadził linię wytwornic wody lodowej chłodzonych powietrzem Aquasnap 30RA/RH. Dzisiaj Carrier, bazując na tym sukcesie, wprowadza nową generację wytwornic wody lodowej i pomp ciepła chłodzonych powietrzem Aquasnap 30RB/30RQ ze sprężarkami typu scroll. Kontynuując wiodącą pozycję Carriera w dziedzinie systemów nieniszczących warstwy ozonowej, linia Aquasnap 30RB/30RQ wykorzystuje czynnik chłodniczy Puron. Z potwierdzoną przez Eurovent klasą energetyczną A dla modeli 17-33 kW oraz klasami B i C dla modeli 40-160 kW, nowe agregaty zapewniają około 17% do 20% oszczędności energii w stosunku do poprzednich modeli, dzięki zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej.

"Agregaty Aquasnap 17-160 kW zostaną wyposażone w nowy graficzny panel sterowania, który umożliwi użytkownikowi wyświetlanie parametrów pracy, w tym wartości prędkości przepływu wody,"
twierdzi Anthony Ornatsky, kierownik produktu dla małych agregatów chłodzonych powietrzem na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). "Panel jest prosty w obsłudze i można go instalować w budynku w pewnej odległości od agregatu."
Nowe agregaty Aquasnap chłodzone powietrzem mają też inne nowatorskie rozwiązania. Fabrycznie instalowany moduł hydrauliczny ułatwia instalowanie i upraszcza uruchomienie. Moduł ten jest również dostępny w wersji ze zmiennym przepływem wody, dostosowanym automatycznie do zapotrzebowania budynku. Dzięki niewielkim gabarytom agregat Aquasnap można instalować niemal w każdym miejscu.
"Carrier wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym udoskonaleń agregatów Aquasnap poniżej 200 kW," twierdzi David Appel, Prezydent Carrier HVAC EMEA. "Zachowaliśmy podstawowe właściwości poprzedniej generacji, takie jak kompaktowe wymiary, oferując dodatkowo nowe innowacyjne komponenty, które ilustrują wiodącą pozycję Carriera w projektowaniu systemów HVAC."
Agregaty Aquasnap będą produkowane w dwóch fabrykach Carriera znajdujących się we Francji i we Włoszech, a dystrybuowane będą w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.