Nowe urządzenia dachowe Trane Voyager™ zapewniają najwyższą wydajność energetyczną oraz długi czas eksploatacji.

Nowe urządzenia dachowe Trane Voyager™
Warszawa, 10 lutego 2010 – Dostępne są już nowe urządzenia dachowe Voyager™ marki Trane oferujące zwiększoną wydajność energetyczną i niezawodność dla supermarketów, obiektów kinowych i teatralnych, magazynów oraz innych budynków handlowych i przemysłowych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Łatwe w montażu systemy zastępują istniejącą linię jednostek dachowych Voyager.

Kompleksowe urządzenia o mocy 15-165 kW oferują do wyboru technologie tylko-chłodzenia, zasilania gazem, pompy ciepła oraz systemy dwupaliwowe odpowiadając na specyficzne potrzeby klientów w zakresie chłodzenia i ogrzewania. Dostępne są również dodatkowe opcje umożliwiające oszczędzanie energii, jak płytowy wymiennik ciepła, koło grzewcze, regulowana objętość świeżego powietrza oraz „free-cooling”.

Nowe urządzenia dachowe Voyager posiadają certyfikat Eurovent (klasa energetycznej A dla pewnej liczby jednostek), potwierdzający wysoki współczynnik wydajności (COP) oraz sprawności energetycznej (EER). Dodatkowe oszczędności energii można uzyskać dzięki takim technologiom jak odzysk ciepła oraz modulacyjny i kondensacyjny palnik gazowy.

Wysoka wydajność modeli Voyager sprawia, że nadają się one zwłaszcza do systemów dystrybucji i składowania w tzw. łańcuchu zimna, jak na przykład przechowywanie produktów czekoladowych i kwiatów. Nowa konstrukcja urządzeń umożliwia ich działanie w warunkach ekstremalnego ciepła lub zimna.

Zastosowany w nich system “plug and play” z jednopunktowym podłączeniem do źródła zasilania i zamontowanym fabrycznie osprzętem zapewnia łatwy montaż i uruchomienie. Komfort, działanie, bezpieczeństwo i dostępność zostały udoskonalone w wyniku opracowania na nowo całej konstrukcji.

“Systemy Trane Voyager łączą w sobie wysoką niezawodność i energooszczędność, łatwiejszą instalację i uproszczone procedury obsługi po to by zmniejszyć koszty związane z ich posiadaniem”
, powiedział Pierre Cazal, Wiceprezydent ds. systemów wyposażenia dla działalności handlowej Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz Indiach. “Ten elastyczny system zapewnia pełne zintegrowanie z systemami zarządzania budynkiem w celu poprawy efektywności systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.”


Informacje o Trane

Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - światowego leadera w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energetycznie wydajnych systemów - poprawia parametry eksploatacji gospodarstw domowych i budynków na całym świecie. Rozwiązania Trane optymalizują środowisko w pomieszczeniach dzięki szerokiej gamie energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, oferują usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawę części oraz zaawansowane układy sterowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.trane.com.Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH