Fluke Corporation, światowy lider na rynku przenośnych, elektronicznych przyrządów testowych oraz pomiarowych, wprowadza na polski rynek nowe termometry na podczerwień: Fluke 62 Max i 62 Max+. Są odporne na kurz, wodę i upadek z wysokości 3 metrów. Czas zapomnieć o delikatności - to przyrządy do pracy w trudnych warunkach.

Nowe termometry na podczerwień Fluke 62 Max i 62 Max+ dostępne już w Polsce
Termometry na podczerwień to niezbędne wyposażenie techników w sektorze elektrycznym, konserwacji, HVAC, obsłudze procesów, przemyśle, przemyśle spożywczym i obsłudze aplikacji. Temperatura często jest pierwszym symptomem zbliżającego się problemu w zastosowaniach elektrycznych i mechanicznych. Ręczne, bezkontaktowe termometry IR pozwalają natychmiast zmierzyć temperaturę wyposażenia w trudnodostępnych lub niebezpiecznych obszarach, wykryć i usunąć potencjalne zagrożenie.

Termometry Fluke® 62 Max i 62 Max+ zaprojektowano z myślą o potrzebach wymagających użytkowników. Są niewielkie i proste w obsłudze. Można je wygodnie nosić na pasku. Pomiar wykonuje się naciśnięciem jednego przycisku, a wyświetlacz z podświetleniem w technologii multi-angle zapewnia czytelność wyników. Niezwykle trwała obudowa (norma IP54) zabezpiecza przyrząd przed wodą, kurzem, brudem a nawet upadkiem z wysokości 3 metrów.

Termometry z serii Fluke 62 Max doskonale sprawdzają się w szybkich pomiarach układów. Ich cechą charakterystyczną jest szeroki wachlarz zastosowań – od odnajdywania nietypowych punktów o wysokiej temperaturze (wskazujących usterki elektryczne i elektromechaniczne) po badanie wzorów przepływu powietrza w konstrukcji budynku. Pomiary na podczerwień nie wymagają styku z mierzoną powierzchnią. Mogą być dokonywane na odległość, z dala od ruchomych elementów lub połączeń elektrycznych pod napięciem, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

Urządzenie 62 Max cechuje się współczynnikiem odległości od punktu 10:1 i umożliwia mierzenie temperatur w zakresie od -30°C do 500°C z dokładnością do ± 1.5% wartości odczytu. Termometr 62 Max + pozwala na pomiary w zakresie od -30°C do 650°C z dokładnością do ± 1.0% wartości odczytu przy współczynniku odległości od punktu 12:1. Obydwa termometry na podczerwień są zasilane jedną baterią typu AA.

Fluke 62 Max i 62 Max+ są:
- odporne na kurz i wodę
- odporne na upadek z 3 metrów
- zaprojektowane ergonomicznie
- dokładne i powtarzalne wyniki
- podwójne lasery obrotowe dla lepszego celowania (62 MAX+)
- posiadają duży, podświetlany wyświetlacz.

Fluke 62 Max i 62 Max+Fluke 62 Max i 62 Max+
Fluke 62 Max i 62 Max+Fluke 62 Max i 62 Max+
Fluke

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w dziedzinie kompaktowych elektronicznych narzędzi diagnostycznych do profesjonalnych zastosowań. Narzędzia firmy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami firmy Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat narzędzia marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year. www.fluke.pl