W ofercie firmy Wigmors pojawiły się 2 nowe stacje odzysku - G5 Twin oraz G1 Single.

Nowe stacje odzysku w ofercie Wigmors
Stacja odzysku
G5 Twin
jest najmniejszą i najlżejszą stacją na rynku, zdolną znakomicie sprostać wymaganiom szybkiego odzyskiwania czynnika z dużych instalacji przemysłowych i komercyjnych.
Zawdzięcza to niezwykle wysokiej wydajności, co jest wynikiem zastosowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, w tym dwucylindrowej sprężarki z przeciwstawnymi tłokami o wysokim momencie obrotowym, podwójnego skraplacza oraz wentylatora, zapewniającego przepływ powietrza powyżej 1000 m3/h. Jest do 4 razy szybsza od innych urządzeń podobnej klasy i dorównuje znacznie większym i droższym urządzeniom „przemysłowym”.

Stacja
G1 Single
przeznaczona jest do odzysku czynnika ze średnich i mniejszych instalacji. Mimo swoich małych rozmiarów i wagi, charakteryzuje się wydajnością porównywalną z większymi urządzeniami. Konstrukcja stacji eliminuje konieczność stosowania cyklu oczyszczania.

Obie stacje to jedyne urządzenia na rynku, w których karter sprężarki jest odizolowany od czynnika chłodniczego (czynnik przetłaczany jest wyłącznie wewnątrz cylindra), dzięki czemu łożyska nie są narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, takich jak kwasy czy osady.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że głowica sprężarki pozostaje nawet o 10oC chłodniejsza, dzięki czemu czynnik pozostaje chłodny - co zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności nawet przy wysokiej temperaturze otoczenia a także sprzyja wydłużeniu okresu użytkowania stacji.

Obie stacje obsługują wszystkie powszechnie używane czynniki chłodnicze, w tym R410A – zarówno w fazie pary jak i cieczy. Ich modułowa budowa zapewnia szybki dostęp wewnętrznych części.

Dystrybutor: Wigmors
Źródło: Wigmors