Daikin Europe N.V wprowadził nową serię wysokowydajnych, energooszczędnych klimatyzatorów dachowych UAT(Y)P na czynnik chłodniczy R-407C, przeznaczonych do zastosowań w supermarketach, magazynach, fabrykach, hallach hotelowych, kinach, restauracjach itp.
Rooftop UAT(Y)P
Seria obejmuje zarówno jednostki z pompą ciepła, jak i tylko chłodzące; każda z nich dostępna jest w 10 modelach o mocy od 16,7 kW do 109,6 kW (z pompą ciepła) i od 17,3 kW do 121,6 kW (tylko chłodząca) oraz zakresie pracy od 20°C do 46°C w trybie chłodzenia i od -15°C do 20°C w trybie grzania.
Jednostki UAT(Y)P zbudowane są z wykorzystaniem niezwykle wydajnych sprężarek typu scroll, zoptymalizowanych wymienników ciepła i wydajnych wentylatorów o napędzie pasowym, pozwalających na dostosowanie wielkości nawiewu i sprężu do potrzeb systemu.
Dzięki koncepcji montażu poszczególnych jednostek klimatyzujących na zasadzie "plug and play", instalacja jest bardzo prosta i szybka. Ponadto nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowej instalacji chłodniczej na miejscu montażu, ponieważ zarówno jednostka wewnętrzna, jak i zewnętrzna posiadają króćce przyłączeniowe. Można również podczas instalacji zmienić konfigurację urządzeń: kierunek wlotu i wylotu powietrza można zmienić z poziomego (standard) na pionowy zmieniając po prostu położenie wentylatora. Płaska budowa natomiast pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu.
Wszystkie modele wyposażone są w elektroniczny zdalny sterownik SLM oraz sekwencyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Sterownik SLM zawiera takie funkcje, jak: programowalny zegar (timer) z 15-godzinnym wyprzedzeniem, nastawy temperatury od 16°C do 30°C, wybór prędkości wentylatora, ruchomy nawiew powietrza oraz tryb pracy nocnej. Wyświetlacz posiada 7-dniowy timer, kontrolkę działania/awarii sprężarki, tryb energooszczędny, blokadę klawiatury oraz dodatkową grzałkę elektryczną.
Jednostki UAT(Y)P posiadają pokrywę wykonaną z dźwiękoszczelnego materiału oraz obudowę odporną na warunki atmosferyczne. Wszystkie elementy mają ochronę zwiększającą wytrzymałość na warunki pogodowe.

Komentarze

  • Przeciez to McQuay

    Przeciez to rooftopy McQuay serii M4RT.
    Jestem ciekaw czy cos w nich udoskonalili, bo te McQuay byly sredniej jakosci.