Wigmors poszerza swoją ofertę preparatów Super Seal o dwa nowe produkty: Super Seal HVACR i Super Seal Commercial.


W ostatnim czasie firma Wigmors rozszerzyła ofertę preparatów Super Seal o dwa nowe produkty:
Super Seal HVACR - przeznaczony jest do układów chłodniczych i klimatyzacyjnych o mocy od 5,30 do 17,60 kW
Super Seal Commercial z kolei znajduje zastosowanie w układach o mocy 17,60 kW i większych.


Wigmors oferuje w ciągłej sprzedaży także Super Seal ACR – do układów od 0,07 do 5,30 kW oraz Super Seal Pro – przeznaczony do uszczelniania układów klimatyzacji samochodowych.
Wszystkie preparaty Super Seal przeznaczone są do naprawy mikroubytków o średnicy do 300 mikronów (przykładowo, średnica ludzkiego włosa to od 40 do 300 mikronów). Tego typu nieszczelności nie są wykrywalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod wykrywania nieszczelności (które są w stanie wykryć ubytki o wielkości ok. 600 mikronów).
Po zaaplikowaniu do systemu środek przemieszcza się wraz z olejem i czynnikiem w instalacji.
W suchym strumieniu czynnika pozostaje stabilny nie zmieniając swojego stanu. Jednak w przypadku wykrycia miejsca nieszczelności, wchodzi w reakcję z wilgocią znajdującą się w powietrzu i zaczyna formować krystaliczną strukturę, uszczelniając w ten sposób nieszczelność (czynnik chłodniczy, ulatniając się z systemu, ochładza temperaturę otoczenia do punktu rosy, co powoduje osadzenie się mikro kropelek wody w obrębie miejsca nieszczelności).

Jedna aplikacja Super Seal wystarcza na uszczelnienie wielu miejsc nieszczelności. Preparat pozostaje w systemie przez wiele lat zabezpieczając system przed mikro-nieszczelnościami. Jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami czynników oraz olejów chłodniczych.

Technologia jaką wykorzystują środki Super Seal jest od dawna używana w wykrywaniu nieszczelności podziemnych linii transmisji gazu, rur, zbiorników, sprężarek i zbiorników ciśnieniowych. Jednak dopiero teraz znalazła zastosowanie w uszczelnianiu układów chłodniczych i klimatyzacyjnych.