Firma 3M, wprowadza na rynek nową serię półmasek 3M™ Aura™ 9300+. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału filtracyjnego oraz zaworu, który zmniejsza kumulowanie się ciepła najnowsze produkty nie tylko skutecznie chronią przed groźnymi pyłami ale gwarantują również pełną swobodę oddychania.

Nowe półmaski filtrujące od 3M - pełna swoboda oddychania
W wielu dziedzinach gospodarki, takich jak budownictwo, rolnictwo, przemysł chemiczny, istnieje zagrożenie szkodliwymi gazami, pyłami, parami i cząsteczkami. Są one emitowane przez farby, rozpuszczalniki, pestycydy, środki ochrony roślin itp. Aby uniknąć kontaktu z tymi niebezpiecznymi substancjami, a tym samym zagrożenia zdrowia, podczas wykonywania pracy należy stosować odpowiedni sprzęt ochronny.

Od 30 lat w laboratoriach 3M specjaliści opracowują kolejne innowacje w zakresie ochrony układu oddechowego. Najnowsze rozwiązania proponowane przez producenta udoskonaliły skuteczność filtracji przy jednoczesnym obniżaniu oporów oddychania. Półmaski filtrujące 3M to produkty najwyższej jakości, sprawdzone w najbardziej wymagających warunkach, przez pracowników ceniących zarówno jakość jak i komfort użytkowania.

Wprowadzana na rynek seria Aura™ 9300+ stanowi połączenie ergonomicznego kształtu i opatentowanych, innowacyjnych technologii. Opatentowany zawór 3M™ Cool Flow™ efektywnie odprowadza gorąco gromadzące się w półmasce zapewniając chłodniejsze i bardziej komfortowe użytkowanie. Praca w takiej półmasce nie tylko zapewnia ochronę przed obecnymi w powietrzu cząstkami stałymi i ciekłymi, ale również gwarantuje komfort przez długi czas bez konieczności zdejmowania ochronnika.


- Niezmiernie ważne znaczenie ma wygoda, dlatego projektując półmaski wyszliśmy daleko poza najniezbędniejsze, standardowe wymogi i stworzyliśmy produkty zapewniające możliwie najwyższy komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału filtracyjnego udało się uzyskać półmaskę, w której pracownik może bezpiecznie i swobodnie oddychać – zapewnia Marta Kapała z firmy 3M Poland

Dodatkowo wyprofilowany panel nosowy, pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie kształtu półmaski do twarzy, a patka podbródkowa, zwiększa łatwość zakładania półmaski. W nowej serii zastosowano również tłoczony górny panel, który pomaga zmniejsza zaparowywanie gogli czy okularów ochronnych.

Seria półmasek 3M™ Aura™ 9300+ jest ulepszoną wersją linii 3M™9300 i zastąpi ją na rynku.

Aura 3M

O 3M Poland
3M3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.
3M Poland posiada obecnie 9 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.
3M Poland od 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010” przyznany jej przez Polski Klub Biznesu oraz honorowy tytuł „Business Superbrand Polska 2010”.

O 3M
3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu – dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej ponad 26,7 mld USD, 3M zatrudnia 80 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.