PAROC Polska wprowadza nowe produkty, które mają szanse podbić europejski rynek. - płyty kominkowe PAROC, odporne na działanie wysokich temperatur, - płyty IVL EKC 60 i IVL EKC 80, do izolacji kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w obiektach wymagających sterylnych parametrów.

Paroc Polska, jeden z czołowych producentów izolacji termicznych i akustycznych z wełny skalnej w Polsce i Europie, opracował nowe rozwiązania: płyty kominkowe PAROC, charakteryzujące się doskonałymi parametrami cieplnymi oraz wprowadza na polski rynek płyty z wełny skalnej IVL EKC 60 i IVL EKC 80, umożliwiające zachowanie sterylnych warunków w obiektach specjalnego przeznaczenia.
Płyty kominkowe PAROC pokryte są jednostronnie niezbrojoną folią aluminiową. Odporność tych płyt na działanie bardzo wysokich temperatur umożliwia ich instalację folią do źródła ciepła.
"Zastosowanie nowego rodzaju kleju, odpornego na wysokie temperatury, umożliwiło instalację płyt folią w kierunku źródła ciepła. Zapobiega to porywaniu włókien wełny w izolacji przez powietrze cyrkulujące w komorze kominka" – powiedział Robert Kotwas, Szef Marketingu Izolacji Technicznych w Paroc Polska.”

Płyty z wełny skalnej IVL EKC 60 oraz IVL EKC 80
do izolacji termicznej i akustycznej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych są przeznaczone do obiektów wymagających sterylnych parametrów powietrza.. W grupie tej znajdują się laboratoria, placówki służby zdrowia i wysokiej klasy biurowce.
Dzięki zastosowaniu powłoki płyt typu „płótno żaglowe” możliwe jest mycie powierzchni okładziny płyt. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym i (na specjalne zamówienie) białym.


Nowe produkty - PAROC Płyta Kominkowa, PAROC Płyta IVL 60 i PAROC Płyta IVL 80
Płyty kominkowe PAROC i płyty IVL EKC 60/80 to kolejne, po nowatorskim Systemie G, produkty Paroc Polska, które mają szanse podbić europejski rynek. We wrześniu tego roku Płyta Kominkowa PAROC otrzymała Medal Europejski przyznawany przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.
Źródło: PAROC Polska