Stworzony przez firmę Viessmann Vitovolt 200 jest modułem o wysokiej mocy, dostępnym z mono- i polikrystalicznymi ogniwami krzemowymi. Wykonany z materiałów doskonałej jakości, spełnia najwyższe standardy w zakresie ogniw krzemowych.

Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200
Moduły fotowoltaiczne są obudowane szklanym laminatem, a pojedyncze cele znajdują się pomiędzy dwiema foliami z tworzywa sztucznego. Szklane pokrycie i folia znajdująca się na tylnej ścianie są razem laminowane, co gwarantuje ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Vitovolt 200, dzięki swojej niewielkiej masie, jest łatwy w montażu na dachu za pomocą standardowych zestawów mocujących marki Viessmann. Może być umieszczony zarówno poziomo, jak i pionowo.
Wszystkie komponenty modułu, czyli przewody łączące i inwerter przetwarzający napięcie zostały do siebie fabrycznie dopasowane, co dodatkowo ułatwia montaż.

Dużą zaletą ogniw jest przykrycie ze szkła o niewielkiej zawartości tlenków żelaza, co zapewnia wysoką przepuszczalność promieniowania słonecznego, a tym samym zwiększa wydajność pracy. Natomiast zintegrowane diody bypass zapobiegają przegrzewaniu pojedynczych cel modułu, eliminując "tzw. efekt Hot-Spot".

Dane techniczne:
Typ: Vitovolt M195SA
Wymiary - wys. x szer. x głęb.: 1580 x 808 x 35 mm
Ciężar: 15,5 kg
Moc maksymalna modułu: 195 Wp
Sprawność modułu: 15,3 %
Natężenie prądu przy mocy maksymalnej (MPP): 5,33 A
Napięcie przy mocy maksymalnej (MPP): 36,60 V
Maksymalne napięcie pracy: 1000 V

Profil Grupy Viessmann
Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. W ofercie firmy znajdują się urządzenia kondensacyjne na olej i gaz, pompy ciepła, systemy solarne, instalacje paleniskowe opalane drewnem, instalacje energetyczne skojarzone oraz instalacje biogazowe. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 9 400 pracowników, jego łączne obroty wynoszą około 1,7 miliarda EURO, a 56% stanowią udziały zagraniczne. Viessmann prowadzi działalność w 74 krajach, posiada 32 własne spółki dystrybucyjne i 22 produkcyjne m.in. w Niemczech, Francji, Kanadzie, Austrii i USA oraz 120 oddziałów handlowych na świecie.


Źródło: TESTA Communications Sp. z o.o.