Czyste powietrze jest niezbędne do zachowania dobrego zdrowia, wysypiania się i koncentracji podczas pracy.

Nowe oczyszczacze powietrza z generatorem Plasmacluster firmy Sharp
Czyste powietrze w pomieszczeniach gwarantują nowe modele oczyszczaczy powietrza z generatorem Plasmacluster firmy Sharp: KC-860E oraz KC-850EW z funkcją nawilżania. Obydwa modele zatrzymują pyłki kwiatowe, kurz i inne niepożądane cząsteczki stałe obecne w otaczającym nas powietrzu. Ich technologia - Plasmacluster Ion - zapewnia wyraźną poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia, jednocześnie utrzymując jego średnią wilgotność na optymalnym poziomie.

Pyłki z drzew, czy traw, zwierzęca sierść, domowy kurz, roztocza czy zarodniki pleśni często sprawiają, że ciężko oddycha się powietrzem wewnątrz budynku. Sharp oferuje skuteczne rozwiązanie tego problemu w postaci nowych oczyszczaczy powietrza z generatorem Plasmacluster. Modele KC-860E oraz KC-850EW niezawodnie i bezpiecznie usuwają znaczną część cząsteczek zanieczyszczających powietrze, poprawiając w ten sposób naszą witalność i dobre samopoczucie.

Takie działanie umożliwia trzyetapowy system filtrowania, składający się z wysokiej jakości mikronowego filtra wstępnego, nadającego się do mycia pod wodą filtra odświeżającego powietrze, oraz filtra HEPA o najwyższych parametrach. W połączeniu z bardzo skutecznie oczyszczającym powietrze działaniem jonów Plasmacluster, te nowe urządzenia firmy Sharp nie pozwalają zanieczyszczonemu powietrzu dostać się do domu. Jednocześnie nawilżają powietrze w pomieszczeniu.

Pierwszym etapem działania systemu zintegrowanych filtrów jest usunwanie kurzu, pyłków oraz innych szkodliwych cząsteczek z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Wszystkie większe cząsteczki kurzu zostają uwięzione na powierzchni filtra wstępnego oraz filtra odświeżającego powietrze i w ten oto sposób nieprzyjemny zapach zostaje zlikwidowany. Podczas drugiego etapu, mniejsze cząsteczki kurzu zostają przechwycone przez wyżej wspominany filtr HEPA. Nazwa ta (high-efficiency particulate air) odnosi się do filtra powietrza stworzonego z myślą o zastosowaniu w przeprowadzaniu badań naukowych oraz w technikach lotniczych i kosmonautycznych. Zgodnie z międzynarodowymi standardami, może on przefiltrować z powietrza 99,97 procent wszystkich cząsteczek kurzu oraz innych zanieczyszczeń osiągających rozmiary do 0,3 mikrometra. Filtr odświeżający powietrze można łatwo zdemontować i przemyć w celu utrzymania jego długoterminowej wydajności.

Dodatkowo generator jonów Plasmacluster produkuje dużą liczbę jonów Plasmacluster, korzystając ze względnej wilgotności powietrza w otoczeniu, co daje wyjątkowo efektywne oczyszczenie powietrza w całym pomieszczeniu. Pomysł na tę technologię Sharp zaczerpnął z natury. Czyste powietrze obecne w lasach czy blisko wodospadów jest głównie wynikiem wysokiego skupienia jonów dodatnich i ujemnych. Nowe produkty firmy Sharp przenoszą ten proces do domów.

Sercem modeli Sharp KC-860E oraz KC-850EW jest generator jonów Plasmacluster, który rozdziela cząsteczki wody zawarte w powietrzu wewnątrz pomieszczenia na ich naturalne składniki – wodór i tlen. Tysiące powstałych jonów dodatnich i ujemnych zostają wypuszczone w otaczające powietrze i od razu zaczynają działać w całym pomieszczeniu niczym niewidzialne pakiety energii. Jednym z przykładów jest to, w jaki sposób szybko i skutecznie usuwają one zapach nikotyny oraz inne nieprzyjemne wonie z powietrza, zasłon czy tkanin. Usuwają one także zarodniki pleśni. Wbudowana funkcja nawilżania wraz z efektem rozpylania atomizującego pomaga w tym procesie oraz eliminuje problem elektryczności statycznej w bardzo suchych pomieszczeniach.

Nowe modele Sharp posiadają również bardzo praktyczny tryb „Automatyczny”. W tym trybie funkcjonowania jakość powietrza w pomieszczeniu jest cały czas sprawdzana za pomocą czujników mierzących natężenie kurzu, zapachu, temperatury i względnej wilgotności i - w zależności od potrzeb – regulowana.

Aby cały czas utrzymać powietrze w pomieszczeniu tak czystym jak to tylko możliwe, oczyszczacze powinny działać przez cały czas – 24 godziny na dobę. Dzięki wbudowanej technologii inwerterów, obydwa modele są niesamowicie energooszczędne nawet przy najniższych ustawieniach (5,5 W KC-860E / 3,8 W KC-850EW).

Przy najmniejszej prędkości wentylatora, emisja hałasu wynosi zaledwie 17 dB (KC-860E) oraz 15 dB (KC-850EW) co oznacza, że oczyszczacze pracują praktycznie bezszelestnie. Dodatkowo można wyłączyć światło wyświetlacza. Dzięki temu oczyszczacze Plasmacluster nadają się do użycia w nocy w sypialni.

Dzięki swojej atrakcyjnej konstrukcji i kompaktowym rozmiarom, nowe oczyszczacze powietrza z generatorem Plasmacluster doskonale pasują do pomieszczeń o maksymalnym rozmiarze 48 m2 (KC-860E) lub 38 m2 (KC-850EW), dlatego też idealnie nadają się do użytku w salonach, sypialniach, pokojach dziecinnych czy też kuchniach i gabinetach.