Dzięki szerokim inwestycjom firmy Danfoss w rozwój gałęzi agregatów skraplających, poszerza się działalność instalatorów. Działania te wpływają także na zabezpieczenie procesów magazynowania oraz rozpowszechniania produktów żywnościowych na wysokim poziomie, bez żadnych ustępstw jeśli chodzi o wpływ urządzeń na środowisko.

Nowe możliwości agregatów skraplających Optyma Plus™ – połączenie cichej pracy i najwyższych wydajności
Najwyższymi priorytetami pozostają oszczędności energii, niski poziom hałasu oraz konstrukcja umożliwiająca szybki montaż i łatwą obsługę.


Typoszereg agregatów Optyma Plus™ Nowej Generacji został rozszerzony o modele o większych wydajnościach.

Optyma Plus TMNajwiększe modele są już dostępne w nowej wersji do zastosowań średniotemperaturowych. Rozszerzony zakres agregatów Optyma Plus™ umożliwia instalatorom oferowanie tego rozwiązania do chłodni , sklepów osiedlowych, stacji benzynowych oraz mini marketów, które wymagają od 0,6 do 16,5 kW mocy chłodniczej w aplikacjach średniotemperaturowych i od 0,7 do 5,4 kW w aplikacjach niskotemperaturowych.

Dzięki wysokim energooszczędnym jednostkom, najcichszym na rynku, trwałym komponentom Danfoss oraz atrakcyjnemu wyglądowi mogą być stosowane do pracy w obszarach zwartej zabudowy mieszkalnej. Optyma Plus™ osiąga coraz większe sukcesy w Europie. Umożliwia osiągnięcie 20% oszczędności energii w porównaniu z podobnymi produktami na rynku, zmniejszając rachunki za energię elektryczną. Taka redukcja kosztów jest kluczowym czynnikiem na rynku. Rozszerzenie zakresu agregatów otwiera nowe możliwości dla instalatorów i hurtowników” mówi Oleg Dudinkin kierownik sprzedaży.

Posiadając bardziej zwartą budowę, zredukowaną wagę oraz kompletny sprzęt i okablowanie agregat Optyma Plus™ Nowej Generacji umożliwia szybki i bezproblemowy montaż, a obsługa i serwis należy do najprostszych.

- Dzięki unikalnej konstrukcji odpornej na obciążenie możliwy jest montaż agregatu jednego na drugim co oznacza że urządzenia mogą być montowane na bardzo małych powierzchniach bez pogarszania wydajności jednostek lub ograniczania dostępu do wszystkich elementów podczas serwisowania, konserwacji i napraw. Pozwala to na skrócenie czasu montażu i przynosi oszczędności związane z wykonaniem lub stosowaniem dodatkowych konstrukcji nośnych.
- Nowa konstrukcja z potrójnymi drzwiami umożliwia łatwy i szybki dostęp do wszystkich elementów w razie potrzeby. Mikrokanałowe wymienniki ciepła są łatwiejsze i szybsze do czyszczenia niż wymienniki lamelowe!
- Nowy sterownik elektroniczny Optyma Plus™ należący do standardowego wyposażenia agregatu posiada wszystkie parametry wcześniej zaprogramowane (R404A), należy jedynie włączyć zasilanie, a proces chłodzenia rozpocznie się sam.

Agregaty Danfoss Optyma™ oraz Optyma Plus™ są zgodne z dyrektywą ErP (Energy – releted Product Directive).

Od 1 stycznia 2013r., wszystkie agregaty skraplające Danfoss spełniają europejskie normy energetyczne i są zgodne z dyrektywą ErP dotyczącą produktów istotnych pod względem zużycia energii.

Proszę o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dystrybutorem Chłodniczym Danfoss lub biurem sprzedaży firmy Danfoss Poland Sp. z o.o.


Możesz przeczytać więcej TUTAJ.