30 stycznia br. TRANE Polska oraz HEFAL Serwis SA. gościły dziennikarzy na nowootwartym lodowisku w Sochaczewie. Obiekt jest owocem współpracy, jaką obydwie firmy nawiązały w ubiegłym roku.


TRANE dostarcza nowoczesne agregaty chłodnicze, które pozwalają na utrzymanie optymalnych warunków i odpowiedniej temperatury tafli lodowej. Na lodowisku MOSiR w Sochaczewie pracuje agregat typu Aqua Stream2, wyposażony w dwa niezależne obiegi chłodnicze. Wysoka wydajność agregatu sprawia, iż lodowisko może działać przy zewnętrznej temperaturze sięgającej nawet 12oC.
Podczas spotkania w Sochaczewie, na pytania dziennikarzy odpowiadał Jarosław Puzoń, dyrektor ds. realizacji Hefal Serwis S.A. oraz Krzysztof Woźniakiewicz, dyrektor regionalny Trane Polska. O zaletach agregatu opowiadał także dyrektor obiektu, mgr. Mieczysław Głuchowski. "Na tle agregatów, używanych w ubiegłych latach, Aqua Stream2 oferowany przez Trane’a spisuje się znakomicie. Jest nie tylko mniejszy i o wiele bardziej cichy, ale pozawala także na znaczne oszczędności energii elektrycznej" – twierdzi dyr. Głuchowski. "Analizując pierwsze miesiące sezonu możemy śmiało stwierdzić, że oszczędności te sięgają co najmniej 20% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego".
Hefal Serwis uruchomił już blisko dwadzieścia sezonowych lodowisk, między innymi w Ciechanowie, Jeleniej Górze, Legionowie, Łodzi, Malborku i Piotrkowie Trybunalskim. Należy podkreślić, że czas montażu tego typu lodowiska nie przekracza kilku dni.
"Trane oferuje nie tylko wysokiej jakości i wydajności agregaty chłodnicze, ale gwarantuje także, co nie mniej ważne, kompleksowe wsparcie techniczne" – podkreśla Prezes Zarządu Hefal Serwis S.A. "Jazda na lodzie staje się w Polsce coraz bardziej popularna i – dzięki współpracy naszych firm – coraz bardziej dostępna" – podsumowuje Paweł Markiton, dyrektor zarządzający Trane na Polskę, Białoruś, Ukrainę oraz Kraje Bałtyckie.

Fot. 1 Krzysztof Woźniakiewicz TRANE
i Jarosław Puzoń HEFAL


Fot. 2 Agregat AQUA STREAM2
zainstalowany w Sochaczewie


Fot. 3 Lodowisko w Sochaczewie