Otwarte pod koniec maja najnowsze laboratorium firmy Danfoss nie tylko wzmocni wiedzę w zakresie komponentów dla chłodnictwa i klimatyzacji, ale również pomoże w rozwijaniu produktów przy jednoczesnej orientacji na klienta.

Nowe laboratorium Danfoss
Najnowsza jednostka w globalnej sieci laboratoriów Danfoss mieści się w Nordborgu w Danii. W tym samym miejscu możemy łączyć proces testowania aplikacji oraz badania i rozwój produktu. Laboratorium o powierzchni 1580 metrów kwadratowych z miejscem na sprzedaż, marketing, badania i rozwój będzie miejscem dla dzielenia się wiedzą z klientami i całą organizacją. Nowe laboratorium z 16 inżynierami i technikami Danfoss jest doskonałym miejscem do testowania nowych pomysłów.

Aby pozostać liderem w szybko zmieniającej się branży, pracownicy w nowym laboratorium Danfoss będą testować komponenty dla chłodnictwa i klimatyzacji. Dzięki urządzeniom do sprawdzania wycieków, charakterystyki urządzeń rozprężających, ekspertyzy materiałowej i chemicznej nowe laboratorium zapewni skrócenie czasu wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań i urządzeń firmy Danfoss z zakresu chłodnictwa i działu A/C Controls.

Laboratorium służy do testowania łatwopalnych i naturalnych czynników chłodniczych jak również urządzeń wysokociśnieniowe do CO2. Ponieważ laboratorium posiada duża liczbę psychometrycznych pomieszczeń i komór klimatycznych istnieje możliwość przeprowadzania szerokiego zakresu testów z urządzeniami takimi jak pompy ciepła i klimatyzatory.

Laboratorium w Nordborgu z urządzeniami do testowania komponentów wykorzystywanych w przyjaznym dla środowiska systemach chłodniczych to wyjątkowe miejsce. Laboratorium pozwala na przetestowanie i łączenie różnych typów urządzeń na nowe sposoby. Elastyczność umożliwia inżynierom i technikom zmianę ustawień i bardzo.

Laboratorium będzie odgrywać ważną rolę w spieraniu stosowania substancji o niskim wpływie na globalne ocieplenie (GWP) przez firmę Danfoss i pomoże w wynajdywaniu odpowiedniej technologii. Zobacz nasz krótki film klikając na link poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat nowego laboratorium w Nordborg w Danii.

[VIDEO:YOUTUBE:emWrKH6yKCw]

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.