W czerwcu br. na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej otwarto nowe laboratorium Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji.

Laboratorium znajduje się w zmodernizowanym gmachu Starej Kotłowni. Nowoczesne stanowiska laboratoryjne stwarzają nowe możliwości badawcze dla szerokiego zakresu urządzeń i elementów wentylacyjnych.
Nad laboratorium przystosowano pomieszczenia jako sale wykładowe i sale ćwiczeń dla studentów. W gmachu Starej Kotłowni znajdują się również sale, w których organizowane są konferencje oraz prezentacje firm.
Wyposażenie laboratorium stanowia centrale klimatyzacyjne, które dostarczyła firma VTS Clima, klapy pożarowe firmy Mercor oraz przewody i elementy systemu wentylacji Instal Warszawa.
Przy okazji otwarcia laboratrium prof. dr hab. inż. Bogdan Mizieliński, zapowiedział stworzenie Klubu Przyjaciół Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji, który stanowić ma nieformalną instytucję, służącą spotkaniom jej członków w celu wymiany doświadczeń i informacji o rynku polskim oraz zagranicznym oraz możliwościach zaistnienia na rynkach zagranicznych. Klub miałby ponadto skupiać naukowców i wykonawców, którzy wzajemnie wspieraliby się w projektach, ekspertyzach, promocji, dydaktyce, a takze organizowaniu konferencji i tworzeniu laboratoriów.

Komentarze

  • Pozazdrościć,no no!

    Chylę czoła inwestorom i wykonawcom laboratorium, a my studenci Went i Klim z Krakowa możemy sobie o czymś takim tylko pomarzyć... :-(

  • Niestety

    Znowu powstaną zastępy "specjalistów " łączących wentylację z klimatyzacją . Szkoda.