Firma PTH FOKO Sp. z o.o. działa na polskim rynku już 15 lat. Wspólnie ze swoim szwedzkim partnerem firmą FRICO, której jest przedstawicielem, sprzedaje urządzenia cieszące się dużym powodzeniem w Europie i na świecie. Dzięki swej niezawodności i trwałości kurtyny powietrzne marki FRICO zdobyły sobie uznanie zarówno wśród inwestorów jak i projektantów.


FRICO reprezentuje jedną z najbogatszych ofert kurtyn powietrznych na rynku. 15 typoszeregów urządzeń o zróżnicowanych osiągach, gabarytach i estetyce. Łącznie do dyspozycji klientów jest 150 modeli kurtyn powietrznych. Oferta obejmuje urządzenia uniwersalne, jak i do zastosowań nietypowych, takich jak: montaż w przestrzeni sufitu podwieszanego, montaż w drzwiach obrotowych, czy nadmuch kanałem w podłodze.
Od października 2005 firma FOKO z Warszawy wprowadza do sprzedaży nowe modele kurtyn powietrznych. Oto krótka charakterystyka nowości uzupełniających ofertę.
- AD Koryncka, seria kurtyn powietrznych zaprojektowana z myślą o obiektach o wysokim standardzie wykończenia wnętrza. Obudowa ze stali nierdzewnej. Montaż pionowy albo poziomy do 3m. Moc grzewcza od 15 do 22kW. Udoskonalono parametry pracy kurtyny.

Kurtyna AD Koryncka
- ADR, seria kurtyn do zabudowy w przestrzeni sufitu podwieszanego. Montaż na wysokości do 3m. Moc grzewcza od 9 do 18 kW. Urządzenie wyposażone w regulowany rękaw czerpny i nadmuchowy, wydatnie ułatwiający prawidłowe wkomponowanie w sufit podwieszany.

Kurtyna ADR
- AG 4000, seria uniwersalnych kurtyn, charakteryzująca się ponadczasowym i stylowym wyglądem oraz wysokimi osiągami przy niewielkich gabarytach. Wysokość urządzenia „tylko” 26cm. Wydajność powietrza do 5400m³/h. Montaż do 4m. Moc grzewcza od 15 do 30kW.

Kurtyna AG 4000
- AG 4500/5000, seria uniwersalnych kurtyn przeznaczonych do zabezpieczania dużych drzwi i bram. Montaż na wysokości do 5m. Moc grzewcza od 21 do 60kW.

Kurtyna AG 4500/5000
- AGV 4000, seria kurtyn pionowych o stylowym wyglądzie i wysokich parametrach pracy, przeznaczona do zabezpieczania wejść o szerokości do 4m. Moc grzewcza od 22,5 do 36kW. Kurtyny powietrzne tej serii stanowią tańszą alternatywę dla kurtyn Korynckich.

Kurtyna AGV 4000
- AGI, seria kurtyn do zabezpieczania bram przemysłowych. Dostępne również w wersji z wymiennikami wodnym o mocy do 151kW. Wydajność powietrza do 17500m³/h.

Kurtyna AGI
- ADEA, nowoczesny układ sterowania pracą kurtyn powietrznych. Dzięki wyposażeniu w zewnętrzny i wewnętrzny czujnik temperatury oraz czujnik drzwiowy, ADEA dokładnie dostosowuje prędkość wentylatorów i moc grzewczą do zadanych parametrów pracy, przy zmieniających się parametrach otoczenia.

Sterownik ADEA
Więcej informacji na temat nowych kurtyn powietrznych znajdziecie Państwo w katalogu "Nowości 2005" (do zamówienia telefonicznie (022) 637 50 40 lub poprzez e-mail)
Więcej o nowych kurtynach powietrznych FRICO na stronie www.foko.com.pl
Ogłoszenie sponsorowane