Kurtyna powietrzna to urządzenie służące do oddzielenia dwóch klimatów, zewnętrznego i wewnętrznego za pomocą strumienia powietrza. Szwedzka firma FRICO wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenia.

Kurtyny powietrzne serii AD 200W - to nowy typoszereg kurtyn FRICO przeznaczony do montażu przy otworach drzwiowych o maksymalnej wysokości do 2,5 m. Kurtyny wyposażone są w wymiennik wodny zasilany wodą grzewczą o zmiennych parametrach. Sukcesywnie zastępować będą serię WAC 200. Dzięki nowej eleganckiej obudowie doskonale komponują się z każdym typem wnętrza. Osiągi tych kurtyn plasują je w dotychczasowym typoszeregu pomiędzy serią WAC 200 a WAC 300. Kurtyna serii AD 200W przeznaczona jest do stosowania w sklepach, bankach, biurowcach i innych obiektach użyteczności publicznej.
Kurtyna powietrza typ AD 200W
Kurtyny powietrzne serii AD 100 to nowy typ kurtyn, który zastąpił dotychczasową serię AC 100. Urządzenia te występują wyłącznie z grzałką elektryczną. Jest to najmniejsza kurtyna w typoszeregu FRICO. Kurtyna tego typu przeznaczona jest do stosowania w małych otworach takich jak kioski, okienka serwisowe, tam gdzie potrzebny jest oddzielający ciepły strumień powietrza. Strumień powietrza utrzymuje różnicę temperatur pomiędzy wnętrzem pomieszczenia a środowiskiem zewnętrznym, uniemożliwiając przedostawanie się zimnego powietrza do wewnątrz.
Kurtyna powietrza typ AD 100
Kurtyny typu AD 102, AD 103 wyposażone w czynnik grzewczy o mocy odpowiednio 2 i 3 kW, skutecznie zabezpieczają stanowisko pracy. Mogą również pracować jako przegroda powietrzna między dwoma pomieszczeniami wewnątrz budynku. Urządzenia dostępne z magazynu FOKO. Więcej informacji o nowych kurtynach na stronach www.foko.com.pl w dziale NOWOŚCI