W odpowiedzi na pozytywne informacje zwrotne z przemysłu motoryzacyjnego Rittal wprowadza na rynek duże partie chłodziarek Cool Efficiency.

Nowe, energooszczędne chłodziarki Cool Efficiency
Rittal przedstawia popularne już typy urządzeń linii Premium o klasach wydajności od 1 000 do 2 000 W. Na wiosnę producent uzupełni ofertę w przedziale mocy chłodzenia do 4 000 W.
Seria Cool Efficiency wyróżnia się szczególnie efektywnym wykorzystaniem energii elektrycznej, a przez to dużą rentownością.

Nowe, energooszczędne chłodziarki Cool EfficiencySzczegółowe testy w surowych warunkach otoczenia przeprowadzone u wiodących niemieckich producentów samochodowych potwierdzają, że nowe chłodziarki Cool Efficiency w porównaniu ze standardowymi chłodziarkami Rittal zużywają od 40 do 50 procent mniej energii. W związku z tym, równolegle do chłodziarek standardowych TopTherm, producent wprowadza teraz na rynek nowe, energooszczędne chłodziarki z wydajnym systemem regulacji Comfort-Controller jako serię Premium. Do końca roku będą najpierw dostępne popularne klasy mocy chłodzenia od 1.000 do 2.000 W. Na wiosnę Rittal planuje uzupełnienie oferty dla zakresu mocy do 4.000 W.

Wysoki współczynnik wydajności chłodzenia, który pozwala na oszczędność energii nawet do 50 procent, jest wynikiem wieloletnich prac badawczych. Za wyraźnie większą wydajność odpowiadają przede wszystkim zoptymalizowane pod względem energetycznym i wydajnościowym kompresory chłodnicze najnowszej generacji. Są one ustawione na określony, wymagany w danej aplikacji, punkt znamionowy. W silnikach wentylatorów znajduje zastosowanie technologia EC (electronic commutation). W konstrukcji wykorzystano silniki o zewnętrznym wirniku zastępujące standardową, mechaniczną zmianę biegunów komutacją elektroniczną, która pracuje nie zużywając się, beziskrowo i bezzakłóceniowo.

Na drugim miejscu zwiększania wydajności znajduje się geometria całej konstrukcji chłodniczej. W tym celu producent przeanalizował skraplacze, parowniki, płytki chłodzące, łuki rurowe i wszystkie pozostałe komponenty chłodnicze i zmodyfikował je w kierunku wzrostu wydajności. Trzecim ważnym krokiem jest idealnie dopasowana elektronika regulacji w postaci nowego sterownika Eco-Mode. Ponadto nanopowłoki skraplaczy gwarantują minimalne koszty konserwacji.

Nowe, wydajne chłodziarki Cool Efficiency są dostępne jako urządzenia do zabudowy dachowej lub naściennej i już teraz są instalowane w przemyśle motoryzacyjnym w ramach wymiany starych chłodziarek. Zamówienia z kontrolerami Basis będą natomiast nadal realizowane dla sprawdzonych urządzeń TopTherm. Wszystkie rodziny produktów mają identyczne wymiary, dzięki czemu możliwa jest ich wymiana w szafie sterowniczej bez potrzeby dodatkowych modyfikacji.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.