Nowe chillery DAIKIN chłodzone powietrzem ze sprężarkami śrubowymi sterowanymi inverterowo, pozwalają na uzyskanie najwyższych sezonowych efektywności energetycznych, ze współczynnikami ESEER aż do 6.0.

Nowe chillery inverterowe EWAD-CZ
Wraz z wprowadzeniem nowych agregatów serii EWAD~CZ, Daikin proponuje największy dostępny na rynku zakres agregatów wody lodowej, ze sprężarkami śrubowymi Inverter, stanowiący rozwiązania o najwyższej efektywności energetycznej, z bardzo precyzyjną kontrolą parametrów pracy oraz najwyższej jakości i niezawodności.


Agregaty typoszeregu EWAD~CZ inverter chłodzone powietrzem, na czynnik R134a, dostępne są w 13 wielkościach, w zakresie mocy chłodniczej od 635 kW do 1800 kW. Urządzenia EWAD~CZ charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną.

Nowy typoszereg agregatów ze sprężarkami śrubowymi sterowanymi inverterowo pozwala na uzyskanie najwyższych sezonowych efektywności energetycznych, ze współczynnikami ESEER aż do 5.8.
Opcja regulacji prędkości obrotowej wentylatorów skutkuje jej zmniejszeniem (a przez to redukuje również pobór energii elektrycznej wentylatorów) co wpływa na dalsze zwiększenie współczynnika ESEER nawet do 6.

ESEER EWAD~CZ
Dzięki zastosowaniu różnych rodzajów wyciszenia, jak wentylatory o obniżonej prędkości obrotowej czy dźwiękochłonna obudowa sprężarek - agregaty EWAD~CZ zwiększają elastyczność wyboru poprzez dostępność 3 modeli różniących się poziomem głośności:
- standardowy poziom głośności (EWAD-CZXS)
- obniżony poziom głośności (EWAD-CZXL)
- zredukowany poziom głośności – wykonanie Super Ciche (EWAD-CZXR)

Typoszereg EWAD~CZ stanowi idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju obiektów komercyjnych jak i przemysłowych wymagających chłodzenia technologicznego o wysokiej efektywności energetycznej oraz cechujących się niezawodnością. W ofercie Daikin znajdują się 23 wielkości w zakresie wydajności chłodniczej 635-1800 kW.

Pozostałe cechy gwarantujące szeroki zakres zastosowań:
- Bogaty typoszereg agregatów, obejmujący swoim zakresem największe wydajności chłodnicze w danym segmencie urządzeń.
- Dostępne trzy rodzaje urządzeń, o standardowym, obniżonym i bardzo niskim poziomie głośności w zależności od wymagań klienta.
- Szeroki zakres pracy urządzeń pozwalający na pracę przy temperaturach zewnętrznych w zakresie od -18°C do +50°C oraz uzyskanie temperatury wody opuszczającej parownik od -8°C do +15°C.
- Zastosowanie opcji odzysku ciepła (całkowitego i częściowego) rozszerzającej możliwość wykorzystania w hotelach.
- Łatwa integracja z centralnymi systemami sterowania budynku BMS.
- Łatwy dostęp serwisowy, uproszczona obsługa.

EWAD~CZEWAD~CZ
EWAD~CZEWAD~CZ

Źródło: Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.