Nowe inwerterowe agregaty Daikin EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X chłodzone powietrzem łączą wysoką wydajność w warunkach pełnego i częściowego obciążenia.
Agregaty wody lodowej (chillery) pracują większość czasu w warunkach częściowego obciążenia. Urządzenia EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X cechuje najwyższy europejski sezonowy wskaźnik efektywności energetycznej (ESEER - ang. European Seasonal Energy Efficiency Ratio) w swojej klasie (do 5.01 w wersji /X), czego rezultatem jest najniższy możliwy roczny koszt operacyjny. Nowe jednostki pozwalają na oszczędność energii na poziomie 20% w porównaniu z tradycyjnymi chillerami o wysokiej wydajności (EWAD-AJYNN/A) i 30% w porównaniu z typowymi agregatami o standardowej wydajności (EWAD-AJYNN).
Inwerter VFD (Variable Frequency Drive) sprawuje kontrolę nad EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X, co ma znaczenie w ogólnej wydajności, jaki i cichej pracy agregatu. Możliwość zmiany mocy pobieranej w zależności od chłodzenia poprzez zmiany częstotliwości sprężarki pozwala osiągnąć oczekiwane warunki pracy w krótkim czasie od momentu włączenia urządzenia.
Przy projektowaniu nowych jednostek, którego celem było optymalne wykorzystanie pracy agregatu przy częściowym obciążeniu, uwagę zwrócono także na poziom hałasu w tych warunkach. Zmienna praca wentylatora i sprężarki w połączeniu z drganiami w nowych agregatach Daikn daje niski poziomu hałasu podczas pracy urządzenia przy mniejszym obciążeniu.
Chillery przeznaczne są do pracy w temperaturze otoczenia do 35oC i gdy temperatura otoczenia przekroczy ten próg, możliwość chłodzenia spada dramatycznie. Jednostki EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X są w stanie utrzymać warunki chłodzenia, nawet, gdy na zewnątrz temperatura wzrośnie powyżej określonych limitów. Temperatura wody wylotowej jest wciąż stała, niezależnie od obciążenia.
W odróżnieniu od jednostek, które korzystają z tzw Y-delta lub technologie soft-start podczas uruchamiania, EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X są zaprojektowane w taki sposób, że zapotrzebowanie na energię przy rozruchu nie przekracza maksymalnych warunków eksploatacji. Eliminuje to potrzebę większego zapotrzebowania na energię elektryczną, co zmniejsza koszty i czas instalacji.
Nowe agregaty Daikin gwarantują wiarygodne wydajności i optymalny komfort. EWAD-AJYNN / S i EWAD-AJYNN / X w pełni korzystają z dwóch niezależnych układów chłodniczych na R-134a , gwarantując utrzymanie właściwych cykli podczas pracy, kontolowanych technologią VFD.v
Nowe chillery są dostępne o wydajnościach od 329 kW do 515 kW, jako modele o standardowej (/S) i wysokiej (/X) efektywności energetycznej.
Aby uzyskać więcej informacji na temat EWAD-AJYNN/S i EWAD-AJYNN/X odwiedź www.daikin.eu