Halę magazynową za rok w Niemczech postawi firma Roth, właściciel międzynarodowej grupy Roth Industries GmbH & Co., producent systemów branży grzewczej i sanitarnej.

Nowe Centrum Logistyczne Roth warte 5 milionów euro
20 lipca 2011 roku odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod tę budowę. W uroczystości wzięli udział Manfred Roth – obecny właściciel oraz dzieci Claus-Hinrich Roth, Christin Roth-Jaeger i Anne Kathrin Roth, którzy rozpoczęli pracę przy boku ojca i dołączyli do zarządu firmy Roth w 2004 roku.

Wolnostojąca hala magazynowa 120 m długości x 40 m szerokości, co daje razem powierzchnię 5000 m2, znajdować się będzie dokładnie w centrum istniejących już zakładów produkcyjnych Roth. Jej celem będzie zapewnienie magazynowania i dostaw własnych produktów dla 24 oddziałów Roth z całej Europy, w tym Polski, Francji, Włoch, Danii, Hiszpanii, Austrii. Obecnie ładowanych i rozładowywanych rocznie jest 19.000 pojazdów (samochodów ciężarowych i dostawczych). Na dobę przeciętnie 72 pojazdy, w szczycie 95.

Nowe Centrum Logistyczne będzie w stanie poradzić sobie w przypadku planowanego znacznego wzrostu sprzedaży w najbliższych latach. Tylko w tym roku w Niemczech odnotowano znaczny przyrost o 20%. Roth dostarczy dla Klientów pełną gamę swoich systemów (pompy ciepła, systemy ogrzewania i chłodzenia podłogowego, systemy instalacji rurowych, systemy solarne, zbiorniki na wodę i olej opałowy). Łącznie jest to około 15.000 produktów, z czego w przeważającej ilości produkowane są bezpośrednio w zakładach produkcyjnych Roth w Niemczech w Buchenau. Koszt inwestycji pochłonie łącznie 5 mln euro.

Zgodnie z filozofią firmy Roth, którą obrazuje Krąg Energii ze Źródeł Odnawialnych, Słońca, Ziemi, Powietrza…
Krąg Energii ze Źródeł Odnawialnych, Słońca, Ziemi, Powietrza
hala zostanie wybudowana z uwzględnieniem najwyższych standardów z zakresu ekologii, z zastosowaniem własnych produktów - kolektorów słonecznych i pomp ciepła. W ten sposób budynek wyprodukuje energię w ilości mogącej pokryć zapotrzebowanie 25 domów jednorodzinnych. Przyjazna dla środowiska alternatywa stosowania źródeł energii odnawialnych pozwoli zmniejszyć 190 ton emisji CO2 do atmosfery rocznie.

„Do czasu zakończenia budowy Centrum Logistycznego dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić skuteczny przepływ towarów do Klienta” – zapewnia Franz Kind z Zarządu Roth Werke.

Manfred Roth: „Budowa hali zwraca uwagę na ciągły i dynamiczny rozwój koncernu. A zaopatrzenie budynku w energię ze źródeł odnawialnych poprzez swoje produkty, będzie doskonałym żywym przykładem dla naszych klientów – handlowców i projektantów”.

Źródło: ROTH Polska Sp. z o.o.