Nowe centralki Systemair VR 400 DCV / B są przeznaczone do stosowania w budownictwie indywidualnym.
Wszyscy wiemy jak ważna jest jakość powietrza w naszym domu. Często nie zwracamy uwagi na to, czy wentylacja działa prawidłowo, zwłaszcza kiedy mamy szczelne okna i drzwi. Taka sytuacja sprzyja gromadzeniu wilgoci i drobnoustrojów a w konsekwencji niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, powodując często reakcje alergiczne. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła.
Firma Systemair od dawna oferuje urządzenia przeznczone do realizowania wentylacji komfortowej w budownictwie indywidualnym.
Nowe centralki VR 400 DCV / B są przeznaczone do stosowania w budownictwie indywidualnym.
Urządzenia te posiadają pełną izolację oraz kontrolę funkcji oraz wysoką wydajność dzięki zastosowanemu obrotowemu wymiennikowi ciepła.
W centralkach tych zastosowano wentylatory napędzane silnikami komutowanymi elektronicznie. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie zużycia energii do 50% w porównaniu z tradycyjnymi silnikami. Nowoczesna technologia zapewnia niski współczynnik SFP (Specific Fan Power), jak również stały wydatek powietrza.
W VR 400 DCV / B jest szczególnie dobrze nadaje się do instalacji w mieszkaniach w których wymagane jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza np. z okapu kuchennego. Konstrukcja urządzenia pozwala na wyciąg powietrza z okapu oddzielnym kanałem poza urządzeniem. Centralka realizuje odzysk ciepła w okresie jesienno-zimowym natomiast zwykłą wentylację w okresie letnim.
Wbudowany lub naścienny sterownik pozwala na regulację ilości oraz temperatury powietrza, informuje także o konieczności wymiany filtrów bądź awarii.
>>Dane techniczne (wersja ang.)