Firma INTERsoft sp. z o.o. wprowadza na rynek długo oczekiwaną wersję programu ArCADia-TERMO PRO pozwalającą obliczyć audyt remontowy wg rozporządzenia MI z 17.03.2009 r. To niewątpliwie jedna z wielu najważniejszych nowych funkcji programu.


Dodatkowo program daje możliwość obliczenia wykropleń dla każdego miesiąca oraz modernizacji systemu wentylacji w audycie. Ważnym nowym elementem jest funkcja zapisu kopii zapasowej, która zapisywana jest obok istniejącego pliku. Ciekawym rozwiązaniem, znacznie ułatwiającym pracę z programem jest kalkulator, który oprócz podstawowych funkcji matematycznych ma wbudowane obliczenia objętości i powierzchni wybranych brył oraz kształtów geometrycznych.


Podsumowując: wersja 2.0 programu ArCADia-TERMO PRO pozwala na:
1. Sporządzanie Audytu remontowego wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17.03.2009 r.
2. Możliwość uwzględnienia w obliczeniach Audytu rozbudowanej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
3. Obliczanie współczynnika przenikania ciepła U okien wg normy PN-EN ISO 10077-1.
4. Obliczanie współczynnika zmniejszenia temperatury btr wg normy PN-EN ISO 13789.
5. Wydruki raportu wykropleń przegród zgodnie z normą PN EN ISO 13788.
6. Automat do obliczeń mostków cieplnych, a także przekazywanie mostków na podstawie rzutu wykonanego w ArCADia-Architektura.
7. Kalkulator, funkcja cofnij, kopia zapasowa, sortowanie w przegrodach i pomieszczeniach, menadżer wyboru tabel generowanych do RTF.
Produkt dostępny w ofercie firmy INTERsoft sp. z o.o. w listopadzie 2009 r.
Nagrody i wyróżnienia dla programu ArCADia-TERMO:
- Złoty Medal na MTB BUDMA 2009
- Certyfikat zgodności z systemem operacyjnym Windows Vista®.
Proces testowania wykazał, że program spełnia wszystkie wymagania określone przez firmę Microsoft® by uznać, że jest on w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows Vista®.