Z dniem 1 lutego 2006 zmieniamy wizerunek. Nowa szata graficzna ma na celu czytelniejszy przekaz zamieszczonych informacji oraz odświeżenie dotychczasowego wizerunku. Zmianom poddaliśmy layout strony i szatę graficzną. Wprowadziliśmy też nowe sekcje: fotogalerie, waluty, linki i sondę. W planach mamy wprowadzenie kolejnych działów.


To już kolejna odsłona serwisu internetowego Wentylacja.com.pl. Pierwsza wersja pojawiła się w Sieci w listopadzie 1999 roku.
W czasie projektowania nowej szaty graficznej postawiliśmy na prostotę i przejrzystość. Nowa szata graficzna to nie rewolucja, a raczej ewolucja. Dominuje stonowana kolorystyka, w odcieniach szarości oraz nawiązująca do niebieskiego logo serwisu. Efekt "smutnej szarości" ubarwiać będą banery reklamodawców. Znaleźliśmy też nowe miejsca reklamowe (np. baner C4, baner E).
Znacznie rozwinęliśmy część informacyjną na głównej stronie serwisu. Przy okazji zmiany graficznej dokonaliśmy także przebudowy nawigacji - poszczególne działy tematyczne są teraz dużo łatwiej dostępne już ze strony startowej Wentylacja.com.pl.
Prace modernizacyjne dotyczyły również działów takich jak Katalog Firm. I zapewniamy, że na tych zmianach w tej sekcji nie poprzestaniemy.
Odświeżyliśmy i uzupełniliśmy dział dotyczący oferowanych przez nas usług reklamowych - zapraszamy do działu Reklama, gdzie będą Państwo mogli zapoznać się z nowymi miejscami reklamowymi. Teraz każda z usług została opisana pod względem wymagań technicznych.
Zwracamy uwagę na nową sekcję Fotogalerie, poprzez którą wortal chce promować imprezy branżowe. Ma to być też swoisty pamiętnik odwiedzonych przez Redakcję oraz Czytelników i Partnerów portalu targów, szkoleń, konferencji i innych wydarzeń branżowych.
Wkrótce wprowadzimy dział "sondy". Pierwsze pytanie, które kierujemy do Państwa brzmi: Czy nowa szata graficzna portalu jest lepsza od poprzedniej? (możliwe odpowiedzi: Zdecydowanie tak. Troszkę lepsza. Nie mam zdania. Poprzednia była lepsza.). Na to pytanie mogą Państwo odpowiedzieć z poziomu strony głównej Wentylacja.com.pl.
Nowe rozwiązania z nową szatą graficzną, umożliwiają Użytkownikom szybsze dotarcie i odszukanie interesujących informacji branżowych.
Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy przyzwyczają się do wprowadzonych zmian w układzie strony, tym bardziej, że nie zmieniły się on drastycznie. Ich celem jest zwiększenie czytelności i dostępności do informacji oraz wygody poruszania się po stronach serwisu. Mamy nadzieję, że zaproponowane innowacje uprzyjemnią Państwu odwiedzanie naszej strony.
Przy okazji przypominamy, że niedawno wortal odświeżył dział z ogłoszeniami - Giełdę Ogłoszeń. Od momentu uruchomienia nowej Giełdy Administratorzy Wentylacja.com.pl zanotowali 35%-owy wzrost liczby dodawanych codziennie ogłoszeń w porównaniu do stycznia 2005 roku.
Opracowanie nowej strony to głównie zasługa grafika Citynet Media Wojtka Kotwickiego, za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni i serdecznie D Z I Ę K U J E M Y. Pan Wojtek wraz z innymi pracownikami CityNet Media zbudował nowy wizerunek "Wentylacji", poprawił to, co od dawna tego wymagało. Nowy serwis to nie tylko nowa szata graficzna, lecz przede wszystkim nowa technologia. Podczas budowy nowego serwisu wykorzystano najnowsze standardy związane z tworzeniem stron WWW: CSS (Kaskadowe Arkusze Stylów) - technologię umożliwiającą dowolne formatowanie stron WWW oraz szybkie modyfikacje ich kolorystyki i układu elementów oraz najnowszego produktu W3C - języka XHTML. Odnosi się to tak do kolorystyki witryny WWW, jak i wszelkich elementów składających się na jej szatę zewnętrzną, w tym rozmiaru, formy, widoczności i układu menu.
Zespół Wentylacja.com.pl


Komentarze

  • Jestem na tak

    Zdecydowanie jestem na tak... jest jakoś tak przejżyściej i profesjonalniej...