Zapraszamy na nową odsłonę www.area.pl!

Nowa strona internetowa AREA
Area Cooling Solutions jest producentem i dystrybutorem komponentów i systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych.
Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej: www.area.plPolskojęzyczna wersja witryny dostosowana jest do korporacyjnego wyglądu pozostałych wersji językowych. Oprócz pełnej oferty firmy wraz z najnowszym e-katalogiem, na stronie znajdują się bardzo przydatne funkcje dotyczące rozwiązywania najczęstszych problemów oraz lokalizacji usterek. Dostępne jest też wsparcie techniczne poprzez e-mail, a także możliwość czatu ze specjalistą AREA.

Strona dostępna jest w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim. W planach jest uruchomienie witryny w języku rosyjskim, a także francuskim, duńskim i szwedzkim.

AREAHistoria firmy sięga 1986 roku kiedy to w Barcelonie w Hiszpanii została założona spółka Area Traders S.A. W 1995 roku z siedzibą i magazynem we Wrocławiu powstaje Area Traders Polska. Charakter prowadzonych działalności w obu przypadkach był ten sam i opierał się na dystrybucji komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji.
Odpowiadając na potrzeby rynku, w 2000 roku polska spółka uruchamia produkcję agregatów skraplających. Odpowiednio dobrany typoszereg urządzeń (przede wszystkim agregaty typu APT na bazie sprężarek hermetycznych BRISTOL) oraz dobrze zaopatrzony magazyn, pozwoliły w krótkim czasie zdobyć firmie uznanie odbiorców i zająć czołowe miejsce na rynku wśród dostawców urządzeń chłodniczych.
Jesienią 2005 roku firma przeprowadziła się do nowej siedziby mieszczącej się w Nowej Wsi Wrocławskiej zlokalizowanej w pobliżu autostrady A4.
Obecnie Area Traders jest największą w Polsce firmą produkującą freonowe urządzenia chłodnicze takie jak agregaty skraplające, zespoły sprężarkowe, agregaty wody lodowej oraz wszelkiego rodzaju urządzenia chłodnicze wykonywane wg indywidualnych specyfikacji klienta, ze sprężarkami hermetycznymi, półhermetycznymi oraz śrubowymi.
Firma swoim zasięgiem działania obejmuje zarówno rynki Europy Wschodniej, Środkowej jak i Zachodniej. Strukturę Area Traders tworzą spółki w Hiszpanii, w Polsce, na Ukrainie i we Francji.
Oprócz własnych produktów firma oferuje całą gamę komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji (sprężarki, chłodnice, skraplacze, zbiorniki, automatyka, sterowniki). Jest przedstawicielem m.in. takich producentów jak Bristol, Sanyo, Bitzer, Bock, Frascold, Kobol, Stefani, Sporlan, Parker, Danfoss, Lae oraz wielu innych.

Bristol, Sanyo, Parker,  Frascold, Bock, Kobol
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma oferuje dobór urządzeń, przygotowanie projektów instalacji chłodniczych oraz wsparcie i doradztwo firmom montażowym przy kompleksowej realizacji inwestycji chłodniczych.
Rozwinięte standardy pracy oraz nastawienie na klienta tworzą z firmy Area Traders solidnego partnera w interesach. Świadectwem pracy zgodnej z europejskimi standardami jest przyznany w 2003 roku, przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji certyfikat ISO 9001:9002. Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju firmy są otrzymane w 2004 i 2005 roku Nagrody Gazele Biznesu jako wyróżnienie redakcji "Puls Biznesu".

nagrody dla Area Traders
Area oferuje:
Sprężarki
Hermetyczne Tłokowe - Area
Hermetyczne Tłokowe - Bristol
Hermetyczne Rotacyjne - Hitachi
Hermetyczne Rotacyjne - Area
Hermetyczne Rotacyjne poziome - Area
Hermetyczne Spiralne - Sanyo
Półhermetyczne Tłokowe - Bock
Półhermetyczne Tłokowe - Frascold
Półhermetyczne Śrubowe - Frascold
Półhermetyczne Śrubowe - Hanbell
Otwarte Tłokowe - Bock
Otwarte Śrubowe - Hanbell
Wymienniki płytowe
Wymienniki płytowe - Area
Wymienniki płytowe - WTT
Agregaty skraplające
Hermetyczne Tłokowe - Area
Hermetyczne Tłokowe - Bristol
Hermetyczne Spiralne - Sanyo
Półhermetyczne Tłokowe - Bock
Półhermetyczne Tłokowe - Frascold
Chłodnice Hermetyczne Tłokowe - Bristol oparte na agregatach skraplających
Chłodnice Hermetyczne Spiralne - Sanyo oparte na agregatach skraplających
Chłodnice Półhermetyczne Tłokowe - Frascold oparte na agregatach skraplających
Wentylatory
Osiowe
ECM
Zewnętrzny wirnik
Elementy chłodnicze
Skraplacze
Pojemniki z ciekłym
Separatory
Filtr osuszacz
Kapilary
Ciecz Viewer
Odporność Carter
Antywibracyjny
Zawory
Elastyczne i ciśnienie przełączniki
>>Katalog AREA

Źródło: ''