11 czerwca 2012 r. w Janczewicach, w gminie Lesznowola, wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu biurowo-magazynowego dla firmy Wilo - jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych. Inwestycja o wartości 20 mln zł będzie gotowa już w grudniu 2012 roku.

Nowa siedziba Wilo w Polsce
Inwestor – Jan Opländer, członek rodziny założycieli firmy Wilo i równocześnie Prezes Jochen Opländer GmbH + Co.KG - oraz przedstawiciele firmy Wilo SE - Eric Lachambre, Członek Zarządu Wilo SE ds. sprzedaży i marketingu, oraz Jarosław Stachurski, Prezes Zarządu Wilo Polska Sp. z o.o. - w obecności zaproszonych gości dokonali w poniedziałek, 11 czerwca 2012 r., uroczystego podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu biurowo-magazynowego w Janczewicach, w gminie Lesznowola. Podczas wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, z Panią Wójt Gminy Lesznowola - Marią Jolantą Batycką-Wąsik na czele. W ceremonii uczestniczyli również: Helmut Lüders - Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady Niemiec w Warszawie, Michael Kern - Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marek Gieleciński – Wicestarosta Powiatu Piaseczyńskiego, Marek Ruszkowski – Zastępca Wójta Gminy Lesznowola oraz Jacek Kudrzycki - Członek Zarządu PM Group Polska.

Podczas uroczystości Jan Opländer przekazał w ramach akcji filantropijnej czek o wartości 10.000 zł na rzecz Fundacji Synapsis, niosącej pomoc dzieciom i dorosłym z autyzmem. Kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Pracowni Rzeczy Różnych w Lesznowoli.

Budowa własnej siedziby Wilo Polska w Janczewicach to konsekwencja naturalnego rozwoju firmy, działającej na polskim rynku od 1994 roku. To również potwierdzenie, że niemiecka firma o światowym zasięgu na trwałe związała się z polskim rynkiem, którego rozwój i potencjał docenił Zarząd Grupy Wilo SE. – podkreśla Jarosław Stachurski, Prezes Zarządu Wilo Polska Sp. z o.o.

Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych, który działa na rynku od 140 lat. Firma, której historia sięga 5-ciu pokoleń rodziny Opländer, posiada 60 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma zatrudnia ponad 6.200 pracowników na całym świecie.

Inwestycja w Janczewicach zakłada budowę obiektu biurowo-magazynowego, w którym znajdować się będzie serwis napraw dużych pomp wraz ze stacjami prób, a także blok szkoleniowy dla projektantów, instalatorów, serwisantów oraz przyszłych użytkowników, wyposażony w urządzenia pracujące w warunkach rzeczywistych. Łączna powierzchnia zabudowy budynku magazynowo-serwisowego wraz z częścią socjalno-biurową wyniesie prawie 3 tys. mkw. Za opracowanie projektu i zarządzanie realizacją inwestycji w trakcie budowy odpowiada PM Group - międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska. Zakończenie inwestycji o wartości 20 mln złotych przewidziane jest na koniec grudnia 2012 roku. Firma Wilo Polska zatrudnia obecnie 70 osób. Nowa inwestycja pozwoli na dalsze zwiększenie zatrudnienia.

Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

Wraz z fundacją „Nasza Ziemia” Wilo Polska od kilku lat realizuje akcję „Prezent dla Ziemi”. Za każdą zakupioną przez Klientów pompę Wilo klasy energetycznej A, firma sadzi jedno drzewo, a tym wnosi swój wkład w ochronę środowiska.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w JanczewicachCeremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach
Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w JanczewicachCeremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach