Efektem roku prac przy nowej inwestycji Schüco jest otwarty właśnie, nowoczesny kompleks biurowo-magazynowego w podwarszawskiej Siestrzeni. Oddany do użytku obiekt to wizytówka promowanego przez inwestora programu Energy2 - przewidującego projektowanie powłok budynków energooszczędnych a zarazem generujących energię.

Nowa siedziba Schüco Polska
Nowoczesny obiekt stworzony na potrzeby firmy Schüco International Polska Sp. z o.o. został odebrany i przyjęty do użytkowania w grudniu ubiegłego roku. Z budynku biurowego połączonego z halą magazynową będzie na co dzień korzystać 50 pracowników firmy. Ze względu na zastosowanie najnowszych technologii w dziedzinie oszczędzania energii i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych obiekt pokazuje, jak rozsądnie gospodarować zasobami nieodnawialnymi, a także generować zyski z otoczenia na własne potrzeby.

Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii czyli energia do kwadratu

Inwestycja Schüco obrazuje, w jaki sposób można zharmonizować projekt osłony budynku i położenie orientując poszczególne jej funkcje względem stron świata. W północno-zachodniej części elewacji, w celu skuteczniejszej ochrony przed hałasem (obiekt jest zlokalizowany przy ruchliwej trasie Katowickiej), zastosowano konstrukcję dwupowłokową o najwyższych parametrach cieplnych. W wewnętrzną powłokę wpięto ultraciepłe okna aluminiowe z serii Schüco AWS 75.SI z mechatronicznymi okuciami Schüco TipTronic. Dzięki zaplanowanemu scentralizowanemu zarządzaniu zespołami okiennymi budynek może być przewietrzany nocą lub w ustalonych odstępach czasu. Częściej nasłoneczniona fasada południowo-zachodnia uzyskała konstrukcję specjalną na bazie fasady Schüco FW 50+, z wpiętymi modułami fotowoltaicznymi Schüco ProSol, do generowania darmowej energii elektrycznej potrzebnej do zasilania wentylacji mechanicznej, systemu chłodzenia oraz innych urządzeń. Okna z serii Schüco AWS 75.SI są przesłaniane sterowanymi żaluzjami zewnętrznymi Schüco BEB, zabezpieczającymi pomieszczenia przed przegrzewaniem. W projekcie przewidziano także wspomaganie systemu c.w.u. instalacją solarną. Dach hali magazynowej o powierzchni 5000 m2 został wykorzystany pod zabudowę kolektorami słonecznymi Schüco Premium, odciążającymi inwestora od ponoszenia wysokich kosztów ogrzewania gazowego. Posiadając wszystkie atrybuty budynku niskoenergetycznego nowa siedziba Schüco stanowi przykład dobrej architektury.

Nowoczesne piękno
Dwukondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni ok. 1000 m2 został południową ścianą połączony z częścią magazynową. Elementem charakterystycznym architektury budynku jest część północna z oryginalnym wykonaniem strefy wejściowej. Podwójna przeszklona fasada ujawnia ścianę budynku pokrytą aluminiową okładziną elewacyjną, doskonale harmonizującą z nowoczesnymi komponentami budynku. Strefę wejścia zabudowano konstrukcją fasadową Schüco FW 50+.HI z drzwiami Schüco ADS 75 HD.HI oraz wychodzącym przez nią modułem z panelami drewnianymi w ciepłym, naturalnym kolorze. Okładzina tworzy żywy kontrast z chłodnymi kolorami elementów aluminiowych i szklanych. Strona północno-zachodnia, oprócz funkcji praktycznej związanej z pozyskiwaniem energii przyciąga uwagę charakterystycznym wyglądem uzyskanym dzięki wbudowanym modułom fotowoltaicznym. Ściana północno-wschodnia natomiast została wyposażona w system stałych dużych żaluzji przeciwsłonecznych Schüco ALB, nadających budynkowi modernistycznego charakteru i chroniących tę strefę budynku przed nadmiernym przegrzewaniem. Znajdująca się w tyle hala magazynowa została pokryta panelami elewacyjnymi w ciemno szarym firmowym kolorze Schüco stanowiącym doskonałe tło dla wyróżniającej się części biurowej. Zajmujący działkę o powierzchni 6 ha kompleks jest obiektem unikatowym na skalę polską ze względu na jego właściwości funkcjonalne i estetyczne.

Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.
www.schueco.pl


Źródło: ''