Nowa seria wiszących kotłów dwufunkcyjnych WHR została opracowana na podstawie bardzo dobrze przyjętego w Polsce kotła WHE. Wprowadzenie nowych urządzeń na rynek poprzedziły szczegółowe testy kontroli jakości i trwałości przeprowadzone w zakładach De Dietrich we Francji oraz analiza polskiego rynku wykonana przez polski oddział koncernu.

Kotły WHR są naściennymi kotłami gazowymi o wysokiej sprawności (**CE) z wymuszonym przepływem spalin (zamknięta komora spalania) przeznaczonymi do centralnego ogrzewania i natychmiastowej produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenia wyposażono w: palnik atmosferyczny ze stali nierdzewnej, wymiennik główny z miedzi z cynkową powłoką ochronną, naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów, odpowietrznik automatyczny, pompę obiegową do c.o.., funkcję przeciwzamarzaniową, zabezpieczenie przed brakiem wody, zawór napełniający i spustowy, oraz termometr-manometr do odczytu temperatury i ciśnienia.

Użytkownicy kotłów WHR z pewnością docenią cichą pracę urządzeń i prostą, ale funkcjonalną konsolę sterowniczą, natomiast instalatorzy łatwość uruchomienia i udogodnienia dotyczące późniejszej obsługi serwisowej.