Seria nowych produktów, zaprojektowana dla Haltona przez zwycięzcę konkursu Young Designer of the Year 2010, łączy w nowy sposób funkcjonalność i wygląd.

Nowa seria belek Haltona na wystawie Design Forum Helsinki
Nowa seria belek chłodzących odznacza się wysokim poziomem innowacyjności w zakresie technologii i projektu. Seria produktów, zaprojektowana przez zwycięzcę konkursu Young Designer of the Year 2010 – studio projektowe AIVAN!, zostanie wprowadzona na rynek na jesieni tego roku.


Nowy produkt Haltona jest kompletnie nowym rozwiązaniem technologicznym dla chłodzenia i grzania powietrza w systemach klimatyzacyjnych. Chcieliśmy, aby zewnętrzny wygląd belki, odzwierciedlał innowacyjną technologię zastosowaną w urządzeniu. Naszym celem jest znalezienie funkcjonalnego rozwiązania ze śmiałym designem, komentuje Mikko Lietzen, Product Manager z Halton Oy.


Produkt został zaprojektowany przez zwycięzcę konkursu Designer of the Year 2010 – studio projektowe Aivan! Nowa seria produktów jest wynikiem współpracy ekspertów z różnych dziedzin. Praca z interesującymi firmami jest zawsze ciekawym doświadczeniem. Płynny postęp projektu zawdzięczamy obustronnemu nastawieniu – śmiałość i otwarty umysł, jak również transparentność, pomogły nam w realizacji zadania, tak współpracę z Haltonem opisuje Saku Sysiö ze studia Aivan!, który był odpowiedzialny za realizację projektu.

Innowacyjny produkt Haltona jest prezentowany na stoisku studia Aivan! na wystawie Design Forum Finland w Helsinkach. Nagroda Young Designer of the Year została ustanowiona w 2000 roku, dla uczczenia 125 rocznicy powstania Design Forum Finland. To już 9 edycja konkursu. Oficjalna prezentacja nowego produktu Haltona nastąpi na jesieni 2010 roku.
Źródło: Halton Sp. z o.o.