NIBE SPLIT jest kompletnym, nowatorskim systemem na bazie powietrznej pompy ciepła, skonstruowanym na zasadzie „all inclusive” i „plug and play”, który przynosi oszczędności w zużyciu energii i jednocześnie zapewnia pełny komfort cieplny w budynku: ogrzewanie, ciepłą wodę i chłodzenie.

NIBE SPLIT
bazuje na technologii inwerterowej, zapewniającej wysoką efektywność. Inwerter różnicuje częstotliwość pracy sprężarki (obr/min), dzięki czemu moc grzewcza pompy zmienia się w zakresie od 3 do 12 kW, w zależności do zapotrzebowania.
Brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, elastyczność lokalizacji, cicha praca, szeroki zakres temperatury pracy (od -20 do +43oC ), zintegrowany wymiennik ciepłej wody, prostota instalacji i obsługi są dodatkowymi zaletami pomp ciepła NIBE SPLIT.
Pompę można łączyć z dodatkowymi źródłami ciepła takimi jak np. istniejące kotły, kolektory słoneczne lub istniejący ogrzewacz wody, w związku z czym istnieje możliwość uzyskania dodatkowej energii cieplnej, gdy jest taka potrzeba.
SPLIT jest pierwszym systemem NIBE typu „plug and play”, „all inclusive” zapewniającym jednocześnie ogrzewanie i chłodzenie budynku, stanowiąc jednen z najbardziej zaawansowanych, efektywnych systemów grzewczych dostępnych na rynku. Zasada działania pompy jest prosta: ciepło jest odzyskiwane z powietrza zewnętrznego poprzez jednostkę zewnętrzną (AMS 10), gdzie czynnik chłodniczy krążący w systemie zamkniętym, transportuje je do jednostki wewnętrznej (ACVM 270). Poprzez odwrócenie tego procesu, czynnik chłodniczy w AMS 10 odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz i w wyniku tego pompa ciepła realizuje funkcję chłodzenia. Jednostka wewnętrzna ACVM 270 steruje pracą całego systemu i w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłód, uruchamia lub wyłącza jednostkę zewnętrzną AMS 10. W razie podwyższonego zapotrzebowania na ciepło, jednostka ACVM 270 włącza dodatkowe źródło ciepła takie jak grzałka zanurzeniowa lub inne.
Premiera pompy ciepła odbędzie się 19-21 maja 2009 r. na Tragach GREENPOWER w Poznaniu.