Panasonic wprowadził do sprzedaży nową pompę ciepła Aquarea High Temperature. Urządzenie jest w stanie podgrzewać wodę nawet do temperatury 65°C i pracować bez wspomagania przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Pompa znajduje zastosowanie również w remontowanych budynkach, wyposażonych w żeliwne grzejniki starego typu.

Nowa pompa ciepła Aquarea HT firmy Panasonic już dostępna
„Pompa ciepła Aquarea HT została pomyślana jako bardziej efektywne, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie niż tradycyjny bojler zasilany przez gaz lub olej. W efekcie prac konstruktorów, urządzenie jest w stanie produkować wodę o wysokiej temperaturze, co ma także znaczenie podczas dużych mrozów. Dodatkowo, łatwa instalacja sprawia, że Aquarea HT dobrze się sprawdza zastępując stare systemy grzewcze w modernizowanych budynkach.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

W pompie Aquarea do podgrzewania wody użytkowej wykorzystuje się energię cieplną pobraną
z powietrza zewnętrznego. Energia elektryczna służy jedynie do zasilania sprężarki, układów elektronicznych oraz pomp. Taki sposób działania zapewnia wysoką wydajność oraz, co najważniejsze, oszczędność energii.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom pompa ciepła Aquarea HT jest w stanie osiągnąć współczynnik efektywności energetycznej cieplnej COP nawet na poziomie 4,55 w przypadku urządzenia o mocy
9 kW. Oznacza to, że produkt firmy Panasonic może z powodzeniem zastąpić tradycyjne kotły olejowe, piece gazowe i grzejniki elektryczne. Zastosowanie przyjaznego dla środowiska gazu chłodniczego R407C pozwala ogrzewać wodę do temperatury 65oC, przy tylko jednym stopniu kompresji. System został zaprojektowany w ten sposób, aby zapewniać pracę nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -20oC.

Nowa linia Aquarea HT obejmuje urządzenia jedno- i trzyfazowe o mocy 9 i 12 kW. Pompy ciepła dostępne są w wersji split, która obejmuje osobne urządzenie zewnętrzne i wewnętrzne, oraz monoblokowym. Aquarea HT w układzie monoblok składa się wyłącznie z urządzenia zewnętrznego, pozwalając oszczędzić miejsce potrzebne na instalację.

Urządzenie Aquarea High Temperature jest dostępne w sprzedaży w cenie od 26 500 PLN.


Źródło: ''